banner51

Narlıdere'de bayram tadında toplu sözleşme

Narlıdere Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen arasında, belediyenin tüm memurlarını kapsayan toplu sözleşme imzalandı. Sözleşmeye ‘Aile içi şiddet uygulayan memurların, sendikal haklarının elinden alınması’ maddesi de konuldu. En düşük maaş 5 bin lira oldu, bayram öncesi tüm memurların yüzü güldü.

Narlıdere'de bayram tadında toplu sözleşme

İş barışını sağlamak, çalışanların moral ve motivasyonunu yükseltmek, halka hizmette performansı artırmak isteyen Narlıdere Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen, belediyenin tüm memurlarını kapsayan toplu sözleşmeyi imzaladı. İmzalanan toplu sözleşmeye göre, Narlıdere’de en düşük memur maaşı 5 Bin lira oldu. Toplu sözleşme kapsamında memurların şehir içi ulaşım bedelleri belediye tarafından karşılanacak.

ŞİDDET VARSA SENDİKAL HAK YOK!
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlar, Engelliler Haftasında ise engelli çalışanlar ücretli izinli sayılacak. Memurlara, yıl içerisinde 5 farklı zaman diliminde ikramiye verilecek. Memurlara ayrıca, öğrenim gören çocukları için de prim ödenecek. Engelli çocuğu bulunan çalışanlara ise ekstra yardım yapılacak. Aile içi şiddet uygulayan memurlar, tüm sendikal haklarından mahrum bırakılacak.

“ALDIĞINIZ MAAŞ HEPİNİZE HELAL OLSUN”
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Belediyemizde iş barışını en yüksek seviyeye taşımak için gayret gösteriyoruz. Bütçemizi zorlayıp çalışanlarımıza daha iyi şartlar sağlayabilmenin peşindeyiz. Alnınızın teriyle kazandığınız bu para size helal olsun. Emeğin yanında olmaya ve emekçinin hakkını sonuna kadar vermeye devam edeceğiz" dedi. Tüm Yerel-Sen İzmir 2 No'lu Şube Başkanı Tamer Yiğit Güler de belediye Başkanı Ali Engin’e teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER