MHP'li Belediye Başkanı'ndan AK Parti'lilere: Kıvırmayın

Manisa'da AK Parti ile MHP arasındaki kriz devam ediyor. MHP'li Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün AK Parti'lilere yönelik sarf ettiği, ' “Hizmet yaptırmamak istiyorsanız söyleyin. Çalkalamayın, kıvırmayın" sözler tansiyonun yükselmesine neden oldu.

MHP'li Belediye Başkanı'ndan AK Parti'lilere: Kıvırmayın

Edinilen bilgilere göre, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin meclis toplantısında AK Parti ve CHP’li üyeler borçlanma talebini ret etti. Belediye Başkanı MHP’li Cengiz Ergün, “Sizi Manisa’ya şikayet ederim” dedi.

Cumhur ittifakı AK Parti ve MHP arasında sürerken Manisa’dan “Yerelde ittifak yok” açıklamaları gelmişti. Hem Başkan Ergün hem de AKP'li isimler yerel seçimlerde kendi adaylarını çıkartacaklarını açıklamışlardı.

Başkan Ergün’ün “Beni ve hizmetlerimi engellerseniz sizi Cumhurbaşkanına şikayet ederim” söylemleri de kentte karşılık bulmadı. Son yapılan Nisan Ayı olağan meclis toplantısında Başkan Ergün’ün Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin borçlanmasına yönelik talebi AKP ve CHP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilmedi.

'KIVIRMAYIN, SİZİ ŞİKAYET EDERİM'

Başkan Ergün, “Hizmet yaptırmamak istiyorsanız söyleyin. Çalkalamayın, kıvırmayın. Bu işler çocuk oyuncağı değil. Beni engellerseniz sizi Manisa’ya şikayet ederim” dedi.

Bu sözlere yanıt veren AKP Grup Başkanvekili Kamil Öz de, “Biz ne çalkalarız ne de kıvırırız. Gerçekleri konuşuruz. Bizim derdimiz Manisa’ya hizmettir” diye konuştu.

Başkan Ergün toplantıda ayrıca gündem maddelerinde olmamasına rağmen, geçen günlerde İzmir'de yerel bir televizyonun canlı yayınına konuk olan Manisa AKP Milletvekili Selçuk Özdağ’ın açıklamalarını izlettirdi. Görüntüleri meclisteki ekrana yansıtan Başkan Ergün, “Bakın siz çıkıp burada konuşuyorsunuz. Bizi engelliyorsunuz ama milletvekiliniz ‘Belediye başkanı ne istiyorsa yaparız, önünü açarız’ diyor. Bu da televizyon programındaki açıklamaları. Siz kendiniz ile çelişiyorsunuz. Böyle mantık olur mu” ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine AKP'li meclis üyeleri masalara vurarak Başkan Ergün’ü protesto etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER