Menemen'de projeler hız kesmiyor

Menemen Belediyesi tarafından yapımına başlanan projeler son hızla ilerliyor. Menemen köylüsüne ve üreticisine destek olmak amacıyla yapımına başlanan Üretici Köylü Pazarı çalışmalarında ikinci etaba geçildi. Kasımpaşa Üst Geçidi projesinde ise sona gelindi.

Menemen'de projeler hız kesmiyor

kalkınmayı destekleme, Menemen köylerinin refahı ve köylünün üretimine destek olmak amacıyla Menemen Belediyesi tarafından hayata geçirilen Üretici Köylü Pazarı inşaatında sona gelindi. Eski Merdivenli Pazar Yeri'nde yapımına başlanan, Koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde dahi çalışmalarına devam edilen projede, tezgah alanlarının inşaatı ve çevre düzenleme çalışmaları bitmek üzere.

Yaz- kış açık olacak Üretici Köylü Pazarı'nın, Menemenli üreticilerin yetiştirdikleri yerel ürünleri ve doğal gıdaları Menemen ve İzmir'in dört bir yanından gelen ziyaretçilerle buluşturacakları bir pazar olması hedefleniyor.

Kasımpaşa Üst Geçidi çalışmalarında sona gelindi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kısa süreliğine beklemeye alınan, geçtiğimiz günlerde çalışmalarına yeniden başlanan Kasımpaşa Üst Geçidi yapım çalışmalarında sona gelindi.

Menemen'de İzmir Çanakkale Otoyolu üzerinde yapımı devam eden Kasımpaşa Üst Geçidi'nin Ramazan Bayramı'na kadar tamamlanarak Menemenlilerin kullanımına sunulması planlanıyor. Menemen'in önemli yolcu aktarım birimlerinden biri olacak olan üst geçit, özellikle engelli vatandaşların kullanımına yönelik olarak yapılan asansörleri, yayaların güvenle ve rahatlıkla karşıdan karşıya geçişlerine imkan sağlayacak yürüyen merdivenleri ile modern ve konforlu bir ulaşım sağlayacak. 54 metre uzunluğunda yapılan yeni üstgeçit, 12 metrelik iki büyük kolon, bunlardan çıkan çelik halatlar ve led aydınlatmalarıyla asma köprüleri andıran bir mimariye sahip olacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 15:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet ateş
Mehmet ateş - 3 hafta Önce

Hangi proje hızla ilerliyor üst geçit nerdeyse 1 senedir kullanım dışı pazar yeri o keza yollar berbat serdar aksoy oy verdim sana ama pişmanım

Yunus
Yunus - 3 hafta Önce

6 ayda bi üstgeçit bitmedi :)

Güzel insan
Güzel insan - 3 hafta Önce

Tebrik ederim pazar yeri .köylü pazarı .kasımpaşa üstgeçidi.kolay mı bunları yapmak bide yaz geldi malum özellikle kasımpaşa kanal tarafı çoksinek oluyor bi ilaçlama yapılsa iyi olacak akşamları kolaylıklar diliyorum emeği geçen herkese

Birol arık
Birol arık - 3 hafta Önce

Çalışmalar güzel ama garajı da yapması lazım yıl 2020 böyle büyük ilçede şart

H.Arif Şakar
H.Arif Şakar - 3 hafta Önce

Çalışmaları güzel buluyorum,inşaAllah böyle devam eder

Ruhi tore
Ruhi tore - 3 hafta Önce

Yatırım yapılacak ancak sn başkan paylasimcidir gelecektede kazanacaktir

Ömür yolcu
Ömür yolcu - 3 hafta Önce

Ne hizmeti çapulcu dolu belediye onları temizlesin önce

Bir Menemenli
Bir Menemenli - 3 hafta Önce

Kaldirimlara koydugu goruntu kirliligi yaratan saksilara ne kadar harcadi ? Belediye de çalışan ne kadar menemenli var onu açıklasın sonra bitmeyen pazar yerini.... Bende ona oy verdim ama bir daha hayatta vermem.....


SIRADAKİ HABER