Kemalpaşa'nın Millet Bahçesi'ne yoğun ilgi

Kemalpaşa Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve alanında Türkiye'nin en büyük Millet Bahçesi olan Binali Yıldırım Millet Bahçesi, İzmir başta olmak üzere, çevre il ve ilçeler ile İzmir'e yurt dışından gelen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Kemalpaşa'nın Millet Bahçesi'ne yoğun ilgi

Kemalpaşa Belediyesi tarafından yaptırılan ve içerisinde göl de bulunan Binali Yıldırım Millet Bahçesi, Kazakistan başta olmak üzere Türki Cumhuriyet'lerden  İzmir'deki üniversitelere eğitim görmek için gelen öğrencilerden yoğun ilgi görüyor.

İzmir, çevre il ve ilçeler başta olmak üzere yurt dışından İzmir'e gelenlerin ilgi odağı haline gelen Binali Yıldırım Millet Bahçesi doğal güzelliği ile insanları etkiliyor. Kazakistan'dan İzmir'deki üniversitelere eğitim germek için gelen öğrenciler, Binali Yıldırım Millet Bahçesi'ni gezdiler. Alanda Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ensar Dumlu tarafından ağırlanan öğrenciler, misafirperverliklerinden ötürü Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ve belediye çalışanlarına teşekkür ettiler.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ensar Dumlu ise, Binali Yıldırım Millet Bahçesi'nin yoğun ilgi gördüğünü belirtti. Dumlu, "Belediye Başkanımız Sayın Arif Uğurlu'nun gayetleri ile ilçemize kazandırmış olduğumuz Binali Yıldırım Millet Bahçesi henüz resmi olarak açılmamasına rağmen, vatandaşlarımız ve çevre il ile ilçelerden gelen insanların yoğun ilgisi ile karşı karşıya kalıyor. Bugün de Kazakistan'dan gelen üniversite öğrencilerini misafir ettik. Tüm İzmirlileri bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER