Karşıyaka, 'Merhamet Çınarı'nın altında buluştu

Karşıyakalılar, Türk Kızılay’ı Karşıyaka Şubesi’nin geleneksel iftar organizasyonda buluştu. Hükümet Konağı bahçesinde kurulan 150 yıllık Merhamet Çınarı iftar sofrasında, Karşıyaka Protokolü ve iki bine yakın Karşıyakalı bir araya geldi

Karşıyaka, 'Merhamet Çınarı'nın altında buluştu

Karşıyaka Müftüsü İsa Gürler’in duası ile açılan iftardan sonra Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Türk Kızılay’ı Karşıyaka Şubes Başkanı Kamil Karadeniz birer konuşma yaptı.

Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel ve Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın büyük desteklerini alarak Ramazan ayında her gün bir hayırseverin katkısı ile iftar organizasyonuna başladıklarını belirten Kızılay Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz, bugünkü geleneksel halk iftarının İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli’nin katkısı ile yapıldığını söyledi.

"ATATÜRK OLMUŞ OLSAYDI..."

Başkan Akpınar, tüm Müslüman âleminin Ramazan ayını barış içerisinde, huzur içerisinde geçirmesi temennisinde bulunarak, Ortadoğu’da bir Mustafa Kemal Atatürk olmuş olsaydı, bugün Ortadoğu’da da ki toplumda bir araya gelerek ramazan aylarını huzur içerisinde geçirecekti dedi.

Kaymakam Yücel yaptığı konuşmada, Kızılay’ın kara gün dostu olduğunu, yurt sathından öte dünyanın dört bir yanında kardeşliğin, dostluğun, insanlığın çok güzel örneklerini bütün insanlara sunduğunu, ihtiyacı olanların ihtiyacına yetiştiğini söyledi. Ramazan ayı boyunca İftar sofrasına katkı sunan başta İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Belediye Başkanın Eşi Zehra hanıma, Kareksan’a, Özsu,, Yemer Yemek ve tüm hayırseverlere teşekkür etti.

2000'E YAKIN KARŞIYAKALI KATILDI

Konuşmalardan sonra Kaymakam Yücel tarafından Kareksan A.Ş, ÖzsuA.Ş, Yemer Yemek temsilcilerine birer teşekkür belgesi verildi.

İftar programına Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli ve eşi, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve eşi, İzmir Vali Yardımcısı Mehmet Ensarioğu, Ege Serbest Bölge Müdürü Şenay Satoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu, Türk Kızılay’ı Karşıyaka Şubes Başkanı Kamil Karadeniz, Karşıyaka CHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu resmi ve özel kurum yöneticileri, STK yönetici ve temsilcileri ile 2000’e yakın Karşıyakalı katıldı.

Karşıyaka Belediyesi de iftarı açan vatandaşlara gezici ikram arabası ile soğuk ve sıcak içecekler dağıttı.

İftarını açan vatandaşlar yüzlerce kişi ile bir arada iftarını açmaktan büyük keyif aldıklarını, güzel birlikteliği sağlayanlara teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER