Karabağlarlı kadınlardan Anıtkabir çıkarması

Karabağlar Semt Merkezi kadınları, 10 Kasım nedeniyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’de ziyaret etti

Karabağlarlı kadınlardan Anıtkabir çıkarması

Karabağlar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından semt merkezi kadınları için düzenlenen Anıtkabir gezisine yüzlerce kadın katıldı. Sabahın erken saatlerinde ellerinde Türk Bayrakları ile Anıtkabir Aslanlı Yol’da yürüyen kadınlar daha sonra Ulu Önder’in mozolesi önünde saygı duruşunda bulundular. İlk kez Anıtkabir’e gelen ve Ata’yı ziyaret eden kadınlar duygulu anlar yaşadılar. Ziyaret sonrası Atatürk Müzesini de ziyaret eden kadınlar, bu imkanı kendilerine sağlayan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’na bir kez daha teşekkür ettiler.

BU GEZİLERİ HER YIL DÜZENLİ OLARAK YAPACAĞIZ

Karabağlarlı kadınların sosyal yaşamın içerisinde daha aktif olabilmeleri için kurslar, eğitimler ve geziler düzenlediklerini belirten Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, “Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı kadınlarımızı daha önce de Çanakkale’ye götürmüştük;şimdi de Anıtkabir’e götürdük. Karabağlar’da tüm kadınlarımızı her yıl düzenli olarak bu gezilere götürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER