Karabağlar'da "Masal Çarşambaları"na sezon finali

Karabağlar Belediyesi tarafından 9 yıl boyunca çocukları masalla buluşturan ve onların gelişmesine katkıda bulunan "Masal Çarşambaları" etkinliği sezon finali ile sona erdi. Final gösterisinde çok eğlenen çocuklar "Seneye buluşuruz" dileğinde bulundu

Karabağlar'da "Masal Çarşambaları"na sezon finali

Masal Çarşambaları etkinliklerinin merkezi Kilimtepe'de bulunan Reşat Nuri Güntekin Çocuk Kitaplığı bahçesinde düzenlenen final etkinliğine Karabağlar Belediyesi Meclis Başkanvekili Mehmet Aydoğan, Başkan Yardımcısı Ceyhan Kayhan, Masal Çarşambaları Gönüllüleri, meclis üyeleri, muhtarlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte ilk olarak söz alan Masal Çarşambaları Gönüllüsü ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği üyesi Beyhan Güngör masal ve kitapların çocukların hayal dünyasına ve gelişimine önemli katkılar sağladığını belirterek özellikle bu yaz çocuklardan bol kitap okuması için söz aldı.

Karabağlar Belediyesi Başkanvekili Mehmet Aydoğan ise okumanın önemine değinerek 9'ıncı yılını tamamlayan Masal Çarşambaları'nın ileriki yıllarda da çok sayıda çocuğa ışık olacağını onların gelişimine katkıda bulunacağını ifade etti. Mehmet Aydoğan ayrıca çocuklara Başkan Muhittin Selvitopu'nun sevgi ve selamlarını iletti.

Aydoğan'ın konuşmasının ardından Masal Çarşambaları Gönüllüleri Beyhan Güngör, Mesut Güngör, Canan Alper, Mehmet Yılmaz, Gülen Yılmaz ve Gülsen Atila'ya teşekkür sertifikalarını verdi.

ÇOÇUKALR ÇOK EĞLENDİ

Etkinlikte, Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu'nun bilimsel gerçeği anlatan tiyatro gösterisinin ardından çocuklar Şubadap Müzik Grubu'nun şarkılarına eşlik ederek eğlendiler.

YILDA BİN 100 ÇOCUK FAYDALANDI

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da çocukların ilgi odağı olan Masal Çarşambaları, yıl boyunca bin 100 çocuğa ev sahipliği yaptı. Geride kalan 9 yılda 10 binden fazla çocuğu masalla buluşturan Masal Çarşambaları, önümüzdeki yıllarda da daha çok çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER