Karabağlar'da 'dayanışma' iftarı

Karabağlar Belediyesi'nin mahallelerde düzenleyeceği Ramazan Ayı iftar dayanışma yemeklerinin ilki Maliyeciler Mahallesi'nde yapıldı. Selvitopu, Filistin'de hayatlarını kaybeden insanlar için "Onlara Allah'tan Rahmet diliyorum. Bunu yapanları da lanetliyoruz" dedi

Karabağlar'da 'dayanışma' iftarı

Karabağlar Belediyesi tarafından Maliyeciler Mahallesi'nde düzenlenen iftar dayanışma yemeğine Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, mahalle muhtarları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile Maliyeciler, Şehitler, Metin Oktay ve Salih Omurtak Mahalle Sakinleri katıldı.

"BU ACILAR BİR DAHA YAŞANMASIN"

Vatandaşlara yemek servisi yapan ve daha sonra onlarla iftar açan Başkan Selvitopu iftarın ardından kısa bir konuşma yaptı. Mahalle sakinlerine hayırlı Ramazan geçirmelerini dileyen Selvitopu ayrıca Filistin'de hayatlarını kaybeden Filistin halkı için de "Allah'tan Rahmet diliyorum. Umarım bu acılar bir daha yaşanmaz, günahsız ve silahsız insanların katledilmesini lanetliyoruz" dedi.

BU ÜLKENİN ZENGİNLİKLEİR 200 MİLYONA YETER

Ramazan Ayı'nın hoşgörü, sevgi, saygı ve birlikteliğin paylaşıldığı aylar olduğunu hatırlatan Selvitopu "Bu aylarda vatandaşlar bir araya gelerek, sofrayı, dertleri, sevgiyi hoşgörüyü paylaşır. Bende Bu Ramazan'ın hayırlar getirmesini diliyorum. Bu ülkenin zenginlikleri 80 milyona değil 200 milyona yeter. Yeter ki biz birlikte olmayı, kardeşçe hareket etmeyi bilelim. Birbirimize saygıyı ve sevgiyi esirgememeyi bilelim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER