İzmir Mitingi Öncesi Pankart Krizi

İzmir'de MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener'in düzenleyeceği mitinge kısa bir süre kala, partililer arasında pano ve pankart gerilimi yaşandı. Muhalif isimler, pankart sökme işinin arkasında MHP'li ilçe başkanlarının olduğunu iddia etti.

İzmir Mitingi Öncesi Pankart Krizi

Burak Cilasun / Ben TV

MHP'de 15 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olağanüstü kurultay öncesinde MHP Genel Merkezi ve adaylar arasında yaşanan gerilim sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde başta Bolu, Adana ve Mersin'de yaşanan karşı karşıya gelişlere, şimdi de İzmir'de pano gerilimi eklendi.

Gündoğdu Meydanı'nda miting yapmak üzere yarın kente gelecek MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener adına, kentin birçok noktasına çok sayıda mitinge davet panosu asıldı. Asılan panolarınsa bir süre sonra kimliği belirsiz kişilerce sırayla söküldüğü ve tahrip edildiği görüldü.

Dervişoğlu'ndan sert tepki

Miting öncesi yaşanan bu gelişme muhalifler ve parti içi iktidarın arasındaki kıvılcımı bir kez daha alevlendirirken, Meral Akşener'e en yakın isimlerden biri olarak bilinen eski MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, panoların sökülmesine çok sert tepki gösterdi. 

Tepkisini sosyal medya üzerinden yazdığı mesajlarla dile getiren Dervişoğlu, bu saldırının arkasında bazı MHP'li ilçe başkanlarının olduğunu iddia ederken,  pankart ve panolara zarar veren saldırganların kimliklerinin de tespit edildiğini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER