İzmir'de tarımda 'imece': Soyer güzel haberi verdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, metro istasyonlarına yerleştirilen maskematik aracılığıyla şu ana kadar 50 bin maskeyi vatandaşa ulaştırdıklarını ifade etti. Öte yandan Soyer; tarım vurgusu da yaparak, çiftçiye de 'dayanışma' müjdesi verdi.

İzmir'de tarımda 'imece': Soyer güzel haberi verdi

BEN HABER - 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Başkanın Günlüğü ile İzmirlilerle yapılan çalışmaları paylaşmaya devam ediyor.

Soyer, bugünkü paylaşımında; metro istasyonlarına konulan maskematikler aracılığıyla 50 bin maske dağıtıldığını belirterek üretimin ve dağıtımın artacağını ifade etti. Öte yandan Soyer; tarım vurgusu da yaparak, çiftçiye de 'dayanışma' müjdesi verdi.

İŞTE O PAYLAŞIM:

Korona virüs sürecinde yaşadıklarımız bize tarımsal üretimin ne kadar hayati olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu nedenle krizin başından bu yana tarımı desteklemek için tüm olanaklarımızı seferber ediyoruz. Bazı meyve türlerinde dışarından mevsimlik işçiye ihtiyaç olduğu halde bir bölümünün gelmeyeceği ve meyvenin dalında kalacağı endişesi üzerine harekete geçtik.

Kiraz hasadıyla başlayacağımız gönüllü dayanışma çağrımız büyük ilgi gördü. Dün yarım günde 99 gencin başvurduğunu öğrenince gençliğe inancımız bir kez daha pekişti.

Çiftçimiz hiç merak etmesin. Kirazı da eriği de şeftaliyi de bu imece sayesinde dalında bırakmayacağız.

Yeter ki onlar üretmeye devam etsinler. Ürün bazında yeni destek paketlerini açıklamayı sürdüreceğim.

Yardım faaliyetlerimizi de aralıksız sürdürüyoruz. Dün 3 bin 612 aileye gıda paketi, 3 bin 150 çocuğumuza da süt ulaştırdı. Evinden çıkamayan 65 yaş ve üzeri engelli 23 abonemizin abonelik iş ve işlemlerini ekiplerimiz evlerine giderek gerçekleştir.

Maske gündelik hayatımızın bir parçası olmaya başladı. Maskematikler aracılığıyla ücretsiz 50 bin maskeyi İzmirlilere ulaştırdık. Maske üretimini de düzenlemeler ve yeni makinalarla daha da arttıracağız.

Sevgili İzmirliler güzel günlere az kaldı. Cuma dahil hafta sonu kısıtlama uygulamasını hazırlığımızı yine önceden yapalım, fiziki mesafeyi koruyalım, zorunlu değilsek evden çıkmayalım.

Hepinize sevgilerimi saygılarımı sunuyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER