İzmir'de bayram havası!

Ramazan Bayramı öncesi, İzmir'deki belediyeler çalışanları ile bayramlaştı

İzmir'de bayram havası!

BORNOVA

Başkan Atila’dan birlik ve beraberlik çağrısı

Bornova Belediye Başkanı Olgun Ramazan Bayramı öncesinde çalışanların ile bayramlaştı. Dolu dolu, verimli bir Ramazan geçirdiklerini vurgulayan Başkan Atila, 24 Haziran’da yapılacak seçimlere değindiği konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Atila: ”Toplum olarak Cumhuriyet çatısı altında kucaklaşmamız gerekiyor” dedi.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ramazan Bayramı öncesinde personeliyle bayramlaştı. Belediye çalışanlarıyla önce Fen İşleri Şantiyesi ardından Büyük Park’taki Kültür Merkezi’nde biraraya gelen Başkan Olgun Atila, tüm personelin tek tek elini sıkarken birlik ve beraberlik mesajları verdi. Bornova Belediyesi olarak dolu dolu ve verimli bir Ramazan geçirdiklerini belirten Atila “1 ay boyunca kurduğumuz iftar soflarında hemşehrilerimizle buluştuk. İftar sonraları başta şehit ailelerimiz olmak üzere evlere konuk olduk. Bayramında böyle birlik ve beraberlik içerisinde ve şeker tadında geçmesini diliyorum. Ailelerinizin de bayramını kutluyor, küçüklerin gözlerinden büyüklerin ellerinden öpüyorum” dedi.Hiç kimseyi ayırt etmedik

Bornova Belediyesi olarak sınırlı bütçe ve özveriyle önemli işlere imza attıklarını vurgulayan Başkan Atila, hiç kimseyi ayırt etmeden sosyal belediyecilik anlayışıyla haraket ettiklerini ve etmeye devam edeceklerini söyledi. Tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

 24 Haziran kader seçimi

24 Haziran’da yapılacak seçime de değinen Olgun Atila, “Bornova Belediye Başkanı olarak değil, bu devletin okullarında okuyan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, çocuklarını yetiştireceği ülkede geleceğe umutla bakmak isteyen bir baba olarak şunları söylemek istiyorum: Ötekileşmiş, ayrışmış toplumumuzun Cumhuriyet çatısı altında kucaklaşması gerekiyor. Bu çocuklarımızın geleceği açısından çok büyük önem taşıyor. 24 Haziran bir kader seçimi. Lütfen bunları düşünerek sandığa gidin ve her kesimi kucaklayacak anlayışın yanında olun. İnanıyorum ki daha güzel günler çok yakında” diye konuştu.  

ÇİĞLİ

Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programına ilk olarak şantiye ve idari hizmet bina çalışanlarıyla başladı. Uğur Mumcu Mahallesinde bulunan şantiye binasında işçi personelle bayramlaşan Başkan Arslan'a, DİSK Genel-İş 5 No'lu şube ile Tüm Bel-Sen 2 Nolu şube temsilcileri ve meclis üyeleri eşlik etti. İşçi ve memur personele seslenen Başkan Arslan, Ramazan Bayramı'nın birleştirici, bütünleştirici ve dayanışmacı gücünden faydalanılması gerektiğini vurgulayarak, birlik ve beraberliğin önemini vurguladı.

ERKEN MAAŞ ÖDEMESİ

Başkan Arslan Ramazan Bayramı öncesinde çalışanların bayram masraflarını düşünmeyi de ihmal etmedi ve işçilerin maaşlarının 3 bin liralık kısmını ödeme müjdesi vererek, "Çalışanlarımızın mali açıdan rahat bir bayram geçirmesini arzu ediyoruz ve maaş alacaklarını önceden ödüyoruz" dedi.

Başkan Arslan: Barış ve huzur getirsin

Ülke sorunlarına kısaca değinen Başkan Hasan Arslan, "Ramazan Bayramı'nda sizlerle bayramlaşmanın sevincini yaşıyoruz. Hepinize Çiğli halkına en iyi hizmeti verdiğiniz için buradan teşekkür ediyorum. Ekip ruhu içinde Çiğli halkına hizmet ediyoruz. Bayramlar uzlaşma, kucaklaşma, barışma günlerimizdir. Türkiye ve dünya gerçeklerini göz önüne getirip, barış içinde, savaşların sona erdiği bir ülke diliyorum. Tüm sevdiklerinizle geçirdiğiniz; huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir bayram temenni ediyorum" dedi.

KARABAĞLAR

Başkan Selvitopu, personeliyle bayramlaştı

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Ramazan Bayramı öncesi personeliyle bayramlaştı. Sabahın erken saatlerinde başlayan bayramlaşmada Selvitopu, tüm müdürlükleri tek tek dolaşarak personelinin bayramını kutladı.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Ramazan Bayramı öncesinde personeliyle bayramlaştı. Gediz Asfalt Şantiyesi'nde başlayan bayramlaşmalar, sırasıyla Veteriner İşleri Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve son olarak belediye ana hizmet binasında bulunan personelle devam etti.

Sabahın erken saatlerinde Gediz Asfalt Şantiye'de başlayan bayramlaşmaya Başkan Muhittin Selvitopu'nun yanı sıra DİSK Genel-İş 5 No'lu Şube Başkanı Ali Haydar Kara, Belediye - İş 4 No'lu Şube Başkanı Ayhan Doğan ve CHP İzmir Milletvekili Adayı Ednan Arslan ile belediye başkan yardımcıları katıldı.

DİSK Genel-İş 5 No'lu Şube Başkanı Ali Haydar, Belediye-İş 4 No'lu Şube Başkanı Ayhan Doğan personele yaptığı konuşmalarında, Ramazan bayramının tüm çalışanlarına ve ailelerine dostluk, sevgi, barış ve kardeşlik getirmesini diledi.

Başkan Selvitopu yaptığı konuşmada, 24 Haziran Genel Seçimine değinerek, "Gelinen noktada siyasal seçimlerimizi ortaya koymamız gerekir. Hangi partiye oy vermiş olursanız olun, bu mesele ülkenin meselesi, ülkenin geleceğinin meselesidir. 24 Haziran'da tercih yaparken buna dikkat edelim. Bakıyoruz 16 yıldır iktidardalar ama ülkede sorunların ardı arkası kesilmiyor. Ekonomik sorunlar var, Ülkelerle sorunlar var, işsizlik var, açlık var, sefalet var" dedi. Ülkede her şeyin paraya dayalı bir noktaya geldiğini belirten Selvitopu, dar gelirli ailelerin sağlık ve eğitim olanağından ileride faydalanamaz noktaya geldi " diye konuştu.

Mesele Türkiye'nin geleceği

Konuşmasında meselenin Türkiye'nin geleceği olduğunu sözlerine ekleyen Selvitopu, "Mesele bu ülkenin geleceği olan çocuklarımız, torunlarımız. Onlar bu ülkeyi taşıyacaklar, onlar bu ülkenin sıkıntılarını yaşayacaklar. Bizim görevimizde onlara daha iyi bir ortam bırakmak, daha özgür bir ortam bırakmak. Barış ve huzur içerisinde bir ortam bırakmaktır. 24 Haziran'da bu tercihi sizler yapacaksınız" dedi.

Selvitopu ayrıca, "Bayramın ülkemiz ve geleceğimiz için güzel bir bayram olmasını diliyorum. Eşlerinizle, çocuklarınızla mutlu bir bayram geçirmenizi diliyorum. Hep birlikte bu ortamı paylaşırsak, ülkemizin aşamayacağı hiç bir sorun yok. Her zorluğu ülkemiz aşabilir, her zorluğa da insanımız direnç gösterir, zorluğa katlanır ama sonunda başarıya da ulaşır. Özgürlüğün, bağımsızlığın ne olduğunu bilen bir toplumuz" dedi.

Gediz Asfalt Şantiye'de konuşan CHP İzmir Milletvekili Adayı Ednan Arslan'da ülkenin içinde bulunduğu durumdan bahsederek, herkesin 24 Haziran seçimlerinde sandıklara sahip çıkarak, Muharrem İnce'nin adaylığı altında birleşmesi çağrısında bulundu.

Başkana çiçek verdiler

Konuşmaların ardından Başkan Selvitopu'na çiçek veren çalışanlar kendisinin de bayramını kutladılar.,

KARŞIYAKA

Karşıyaka’da bayram neşesi

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, önce makamında ardından da Örnekköy Şantiye Tesisleri’nde tüm personeliyle tek tek bayramlaştı. Başkan Akpınar, spor camiasının efsane isimlerinden Cevat Gök’ü de evinde ziyaret ederek bayramını kutladı.

ÇALIŞANLARLA KUCAKLAŞTI

Ramazan Bayramı’nın coşkusunu tüm personeliyle paylaşan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, ilk bayramlaşma törenine makamında ev sahipliği yaptı. Yüzlerce çalışanın katıldığı kutlamada başkan yardımcıları ve meclis üyeleri de yer aldı. Diğer bayram buluşması da Örnekköy Şantiye Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Başkan Akpınar’ı sevgi gösterileriyle karşılayan çalışanlar, alkış ve tezahüratlarla uğurladı.

CEVAT GÖK’E VEFA

Karşıyaka sokaklarında vatandaşlar ve esnafla da bayramlaşan Başkan Akpınar, en anlamlı ziyareti ise 2015 yılında Alaybey’deki Tahir Bor Parkı içerisinde büstünü açtığı Cevat Gök’e yaptı. Akpınar, İzmir sporunun simge isimlerinden Gök’ü, evinde ziyaret ederek elini öptü, bayramını kutladı. Hem keyifli hem de duygu dolu anlar yaşayan 90 yaşındaki Cevat Gök, “Her fırsatta vefasını gösteren Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

"BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ"

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “İçimizdeki bayram çocuğu sevincinin hiç kaybolmadığı, huzur ve barış içinde nice mutlu bayramları birlikte yaşamayı diliyoruz. Çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla biz büyük bir aileyiz ve umut doluyuz. Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz ancak içimizde karamsarlık yok. Gün gelecek, bu ülkede herkes mutlu ve huzurlu bir şekilde, barış içinde yaşayacak” diye konuştu.

BAYRAKLI

BAYRAKLI'DA BAYRAM GELENEĞİ SÜRDÜ

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ personeliyle bayramlaştı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın da katıldığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Coşkuyla gerçekleşen bayramlaşmada konuşan Başkan Karabağ, "Bayraklı'da gelenek haline gelen bayram kutlama programlarının salonlara sığmayan etkinliklere dönüştüğünü belirterek, "Doğru bir tanedir. Cumhuriyet ve çağdaşlık yolunda yürümekten başka çaremiz yok" diye konuştu.

Bayraklı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen programa Başkan Karabağ, eşi Bahriye Karabağ, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Özkan'ın yanı sıra CHP Bayraklı ve Çiğli ilçe başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri, Bayraklı Belediyesi personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikte Tepecik Senfoni orkestrası da canlı müzik eşliğinde katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Törende konuşan CHP Bayraklı ilçe başkanı Cemalettin Alper, Bayraklı'da kavgasız, ayrımcılık olmadan birlik, beraberlik ve dayanışma içinde bütünleşerek, kol kola girerek, belediye başkanından çalışanlarına kadar tüm personelin ve CHP örgütünün uyum içinde çalıştığını belirterek, katılımcıların bayramını kutladı.

ÖZKAN: KOMŞUNUZU SANDIĞA GÖTÜRÜN

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, "Hepimizin üzerine düşen görev komşumuzu oy kullanmaya ikna etmek. Çıraklık dediler, kalfalık dediler, ustalık dediler artık onları emekli etme zamanına geldik. Türkiye'nin önünde bir kazan kazan seçimi var. Sizi çok seviyorum. Bizim işimiz aşk. Aşk eksiğin tamamlanması demektir ve aşkın, umudun kaybetmesi mümkün değildir. Hepinize mutlu bayramlar diliyorum" dedi.

YAŞASIN TÜRK BAYRAĞI

Bayraklı'da bayramların hayal edilen gerçek bayramlar gibi coşkuyla kutlandığını belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ise "Bayram kutlamalarımız artık Bayraklı'da gelenek hale geldi. Bu tür salonlara sığmayan bayramlaşmaları Türkiye'ye yaymak lazım. Türkiye'de taşerona ilk sözleşme yapan, sendika getiren, kurulduğu günden sonra memura 2. ayda sözleşme ve sendika hakkı veren belediyeyiz. Çalışanlar açısından "Maaşlar yattı mı?" diye sorulmayan bir belediyeyiz. Geriye dönüp baktığımızda 10. yıla giriyoruz. Bayraklı kırsal bir gecekondu bölgesinden cumhuriyeti, bayrağı, cumhuriyet değerlerini ve Atatürk'ü Türkiye manşetine taşımış ulusal haberler olmuş hatta uluslararası gösterilerde haber olmuş bir marka kent olma yolunda ilerliyor. Eskiden Bayraklı deyince dudak bükülürken şimdi 'Nerelisin?' dendiğinde 'Hangi ilçede oturuyorsunuz?' dendiğinde "Bayraklı" demek gurur vesilesi haline geldi. Çünkü gerçekten Bayraklı giderek İzmir'i temsil eden bir isim oldu Türkiye'de. Yaşasın 29 Ekim etkinliklerine katılanlar. Yaşasın Türk Bayrağı" diye kaydetti.

"TEK ÇARE CUMHURİYET VE ÇAĞDAŞLIK"

"Sizlerin sayesinde Atatürk'ü ağzına almayanlar Atatürkçü olmaya başladı" diyerek sözlerine devam eden Karabağ, "Onlara da Atatürk'ü öğreteceğiz. Öğrenmek zorundalar. Doğru tek. Cumhuriyet ve çağdaşlık yolunda yürümekten başka çaremiz yok. Dolayısıyla küçük hesaplar peşinde koşanlar bu hassas dengeyi bir an önce düşünsünler. Benim 9 yıllık yaşantım içinde o kadar çok ihanet vefasızlık ve kadirbilmezlik yaşadım ki; bunu bir gün hatıralarımda yazarsam öğreneceksiniz. En çok kötülüğü de en çok iyilik yaptıklarınızdan buluyorsunuz bu da bu işin talihsizliği. Ama iyilik yap denize at demişler. Biz insanlara iyi olmaya elinden tutmaya zor günde yardım etmeye bir yere getirmeye devam edeceğiz. İçeriden ve dışarıdan muhalefeti marifet sayanlar seçim de göremeyecekler bu gidişle. Eğer biz bu kadar birbirimizi zayıflatırsak yarın "ben seçimleri iptal ettim" diyen bir başkan gelebilir. Dolayısıyla Türkiye böyle bir yol ayrımında. Şimdiye kadar yapılan hatalar buydu. En acımasız eleştirileri ve saldırılara maruz kaldık. Bu hem adli oldu, hem siyasi oldu, hem insani oldu. Ayrıntılara girmeyeceğim ama bir gün hatıramı yazarsam bu işler bittiğinde inanılmaz saldırılara maruz kaldığımızı göreceksiniz. Ama bu noktaya gelinceye kadar hiç kimseye gidip, beni aday yapın demedim. Genel merkeze bir gün gitmedim. Hiçbir genel başkan yardımcısına beni aday yapın demedim. Hiçbir siyasiye yalvarmadım. Hiç kimseye de diz çökmedim. Eğer sen kendine güveniyorsan, hizmet ettiğin halka güveniyorsan, gidip genel merkez kapılarında onun bunun kapısına diz çökmezsin. Bugün diz çökersen yarın da onlar seni diz çökertir. Yanlış işler yapmanı sağlarlar" dedi.

"ELİNİZDEN GELENİ ARKANIZA KOYMAYIN"

Belediye başkanlığının meslek olmadığını vurgulayarak konuşmasını sürdüren Başkan Hasan Karabağ, "Ben makine mühendisiyim. Hayatımı makinacılıkla kazandım. Belediye başkanlığı meslek değil. Yaşam biçimi de değil. Bu bir manevi görev. Bu işi bir müddet yaparsın ondan sonra bırakır gidersin. Siyaset seni bırakmadan sen siyaseti bırakacaksın. Yoksa örnekleri var. Fenerbahçe'de oldu. Ticaret Odası'nda oldu. Şimdi yakında inşallah bir daha öyle seçim olur. Yani bu işi meslek haline getirmemek lazım. İllaki ben böyle başkan olarak yaşayayım 4 dönem, 5 dönem. Ben olmazsam bu işler olmaz diye bir şey yok. Ama bunu yaparken de sonuna kadar eğilmeden bükülmeden adam gibi yapmak lazım. Şimdi bize bulunduğumuz süre içerisinde saldırılar oluyor, biraz önce söylediğim gibi. "Yahu kardeşim Bayraklı'yı alamıyoruz. Şu iki mahalleyi bölelim Bornova'ya bağlayalım. Manavkuyu ve Mansuroğlu'nu. Yahu Hasan Karabağ tehlike. Burada Hasan olursa seçimleri alamıyoruz. Veya İzmir kongrelerinde sürekli karşımıza çıkan adam Hasan Karabağ. Bir şekilde halledelim" diyenler olabilir. Ben size söyleyeyim. Dışarıdan, içeriden, polis, savcı, müfettiş. Hepinize meydan okuyorum. Hepinize meydan okuyorum. Elinden geleni arkasına koymasın kimse. Hasan Karabağ'ın başına bir şey gelirse aynı çizgide bir insan mı gelecek acaba Bayraklı'ya yaşanan süre içinde. Bugünü düşünmeyen içimizde cahiller var. Dolayısıyla gemileri sağlam tutmamız lazım. Dönem bir arada olma dönemi. Hataları affetme dönemi. Bugün varız, yarın yokuz. Bu işin sahibi değiliz. Bu işin görevlisiyiz halkın emrindeyiz" diye konuştu.

"EN BÜYÜK KAZANCIM..."

"Halkçı başkan", "Gençlik seninle durma ilerle", "Büyük başkan" gibi sloganlarla sık sık konuşması bölünen Karabağ, sözlerini şöyle tamamladı: Bayraklı'da bu kadar yoğun Anadolu kültürünün yaşandığı bir yerde bu kadar güzel Atatürk sevdalısını yeşertmek bayrak sevgisini çoğaltmak cumhuriyet sevdalısını çoğaltmak en büyük kazancım olmuştur. Hiç kimse bu koltukların kalıcı olduğunu düşünmesin. Ben bu işleri bıraktıktan sonra nasıl anılmak istiyorsun diye sorulduğunda 'cumhuriyetçi, Atatürkçü, laik ve bayrağını seven bir belediye başkanı olarak anılmak isterim. İlk kurucu belediye başkanı veya değil. Bunlar tarihe geçecektir ama sonuç itibarıyla bıraktığın siyasi ve insani çizgidir. Çalışanlarını üzmeden şimdiye kadar maaşlarını yatırabiliyor. Haklarını verebiliyorsak ne mutlu. Her şeyden daha çok omuz omuza olmak zorundayız. Çalışanlar, çalışmayanlar emekliler cumhuriyetçiler dikkatli olmak zorunda. Bundan sonraki süreçte 10 aylık bir süre kaldı bilmiyoruz kafalarda ne var. Daha erkene de alınabilir. Bilmiyorum yapacaklar mı bu seçimi. Ama şunu söyleyeyim Bayraklı'da genel seçimlerde yüzde 50'yi kabul etmiyorum. Ona göre hareket edin. Yüzde 50 hedefimiz olmalıdır. Yüzde 43.5 1 Kasım seçimleri. Yüzde 50'ye dayanmamız gerekiyor. İnşallah öyle olacak. Bir şey söyleyeyim size pazarcılarla pazar yeriyle pazar yeri krizleriyle falan Hasan Karabağ ismini ve CHP'yi yıpratamazlar. Kimlerin yaptığını biliyorsunuz. Kötüler bir gün karşılığını bulur. Bu bayramı da birlikte geçiriyoruz. Sizleri seviyorum. Çalışanlar sizler pırıl pırıl insanlarsınız. Güzel işler yapıyoruz. Kıskananlar çatlasın. İzmir'de bir numarasınız. Bunu ben söylemiyorum. Başka ilçelerde gittiğim insanlar söylüyor. Bayraklı Belediyesi İzmir'in göz bebeği. Çalışanları, memuru işçisi ve örgütüyle sizlerle gurur duyuyorum. Ne mutlu Bayraklılıyım diyene. Ne mutlu İzmirliyim diyene. Ne mutlu Türkiyeliyim diyene. Ne mutlu Cumhuriyetçiyim diyene. Ne mutlu laikim diyene. Ne mutlu Atatürkçülere, Ne mutlu Türkiyelilere.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri sahneye çıkarak tek tek personel ile tokalaşarak bayramlarını kutladı ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER