İmar Barışı ile ilgili danışma masası kuruluyor!

Başkan Atila, 18 Mayıs'ta yayınlanan İmar Barışı Kanunu ile olarak vatandaşları uyararak; "Hak sahipleri kesinlikle acele edip, bu kişelere itibar göstermesin. Her şey netleştiğinde bir danışma masası oluşturup vatandaşlarımızı ilgili yerlere yönlendireceğiz" dedi

İmar Barışı ile ilgili danışma masası kuruluyor!

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, İmar Barışı ve getirdiği yenilikler konusunda önemli uyarılarda bulundu. Bornova Belediyesi olarak hak sahibi vatandaşların mağdur olmaması ve hakkı olanın hakkını alması için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayan Atila konuyla ilgili olarak ilçede görev yapan muhtarlarla bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

YETKİSİZ KİŞİLERE BOŞUNA PARA ÖDEMEYİN

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, 18 Mayıs'ta yayınlanan İmar Barışı Kanunu ile ilgili olarak vatandaşları uyardı. Bornova Belediyesi Kültür Merkezi'ndeki toplantıda muhtarlarla biraraya gelen Başkan Atila, kanunun nasıl uygulanacağına ilişkin henüz bir tebliğ ya da yönetmelik açıklanmadığına dikkat çekerek vatandaşlardan acele etmemelerini istedi. İçinde bulunduğumuz süreçte konuyla ilgili yetkili olmayan kişilerin ortaya çıktığını söyleyen Başkan Atila, "Bu yetkisiz kişiler el ilanları bile dağıtıyor. 5-10 bin lira ücret talep ediyor. Biz bunları tespit edip, gereken cezaları vereceğiz. Vatandaşlarımız acele etmesin, bu kişilere itibar göstermesin" dedi.

HAK SAHİPLERİNE YARDIM

Bornova Belediyesi olarak hak sahibi vatandaşların mağdur olmaması ve hakkı olanın hakkını alması için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayan Başkan Olgun Atila, muhtarlara seslenerek, "Her şey netleştiğinde bir danışma masası oluşturup vatandaşlarımızı ilgili yerlere yönlendireceğiz. Bunları sizler de anlatın ki; kimse sıkıntı yaşamasın" diye konuştu.

İlgili başkan yardımcıları ve müdürlerin de katıldığı toplatıda, mahallelere yapılan yatırımlar ile çalışma ve hizmetler de değerlendirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER