Göllüce'nin yüzü gülüyor

Torbalı Belediyesi ilçe merkezine en uzak yerleşim yerlerinden birisi olan Göllüce’de toplamda 2300 metrekarelik bir projeyi hayata geçiriyor.

Göllüce'nin yüzü gülüyor

Geçtiğimiz hafta yapımına başlanan proje ile Göllüce Mahallesi’ne 1000 metrekarelik açık düğün alanı inşa ediliyor. Düğün alanının hemen bitişiğine gençlerin futbol oynayabilmeleri için bir halı saha ,çocuklar için de oyun alanı yapılıyor. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez , geçtiğimiz yıllarda 200 dekarlık mera tapusunun köylülere verilmesini sağlayarak özel bir şirketle arazi anlaşmazlığı yaşayan Göllüce sakinlerinin bu sorununu çözmüştü. Sık sık Göllüce’yi ziyaret eden Başkan Görmez ,köy sakinlerinin sosyal alan taleplerine de kayıtsız kalmadı.

BAŞKAN GÖRMEZ “HER MAHALLEMİZ AYRI BİR ÖNEME SAHİP”

Hayvancılıkla geçinen 135 haneli Göllüce’ye tarihinde ilk defa belediye tarafından sosyal tesis yapıldığını vurgulayan Başkan Görmez “Göreve geldiğimizde ilçemizin her mahallesine eşit hizmet götürme çabası içinde olacağımız sözünü vermiştik . Beş yıl sonra geriye dönüp baktığımızda bu sözümüzü harfiyen yerine getirmiş olduğumuzu görüyoruz. Torbalı’daki merkez mahallelere gösterdiğimiz hassasiyeti merkeze uzak olan kırsal mahallelerimizde de sergiliyoruz. Yatırım yaparken hiçbir yerleşim yerini göz ardı etmiyor her yerin taleplerine yetişmeye çalışıyoruz. Son olarak Göllüce’de 2300 metrekarelik bir alanı kapsayan sosyal yaşam alanı inşa ediyoruz. İnşallah çok kısa bir sürede bu alanı halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.Geçtiğimiz hafta yapımına başlanan proje ile Göllüce Mahallesi’ne 1000 metrekarelik açık düğün alanı inşa ediliyor. Düğün alanının hemen bitişiğine gençlerin futbol oynayabilmeleri için bir halı saha ,çocuklar için de oyun alanı yapılıyor. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez , geçtiğimiz yıllarda 200 dekarlık mera tapusunun köylülere verilmesini sağlayarak özel bir şirketle arazi anlaşmazlığı yaşayan Göllüce sakinlerinin bu sorununu çözmüştü. Sık sık Göllüce’yi ziyaret eden Başkan Görmez ,köy sakinlerinin sosyal alan taleplerine de kayıtsız kalmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER