EBSO'da başkanlık seçimi start aldı

Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar'ın tek liste ile girdiği seçimde, sandık mesaisi başladı. 

Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar'ın tek liste ile girdiği seçimde, sandık mesaisi başladı. 

EBSO'da, ilk aşama olan komite seçimleri tamamlandıktan sonra, sıra başkanlık seçimine geldi. Seçime mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, tek listeyle gitti.
Yönetim Kurulu üyeleri, Disiplin Kurulu üyeleri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurul Delege listelerinde birbirinden önemli isimler yer aldı.

DİKKAT ÇEKEN AYRINTI

Oluşturulan listelerde, eski yönetimde yer alan önemli isimlerin yer almaması ise dikkat ekti. 

Komite seçimlerinde kaybeden ve meclise giremeyen Cemal Altıntaş ile birlikte,Kamil Porsuk, İsmail Deniz Gündüz, Erdoğan Çiçekçi ve Haluk Tezcan yeni yönetime giremeyen isimler arasında yer aldı.

Oluşturulan yeni yönetim kurulu listesinde Yaşar Holding Yönetim Kurulu eski Başkanı İdil Yiğitbaşı, Meditera Group CEO’su Atilla Sevinçli, CHP 24’üncü dönem İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel’in oğlu Ali Arda Yüksel yer aldı.

YORGANCILAR BEN TV'YE KONUŞTU

Sandıkta oyunu kullandıktan sonra Ben TV'ye açıklamalarda bulunan Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar, "İTB, EBSO ve İZTO'yu bir arada göreceğimiz bir süreç mi başlıyor?" sorusuna, "İTB seçimini bitirdi, biz de bugün tamamlıyoruz. İZTO'da Mahmut Özgener ve Ekrem Demirtaş aday. Onlar da Cumartesi günü seçimlerini sonlandıracaklar. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hepimiz İzmir için çalışacağız. Odalar Birliği'nde benim görevim devam ediyor. İzmir ticaretine, sanayisine katkı koymak için hepimiz çalışacağız. Seçimlerin tamamı bittikten sonra bir araya gelip, ortak projelerimizi konuşup İzmir için yapabileceklerimizi konuşuruz. Sonuçta sadece odalar değil, yerel yönetim ve merkezi yönetimle birlikte hepimize düşen görevler var." dedi.

"BU BİR BAYRAK DEĞİŞİMİ"

Yeni yönetim kurulu için de açıklamalarda bulunan Yorgancılar, "Şu anda oluşan meclisimizde İzmir sanayisine yön veren firmaların olduğunu görüyoruz. Bu çok önemli bir şey. Yönetimde de bir bayrak değişimi oldu. Bu bir bayrak değişimidir. Ben geçmiş yönetimdeki arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Yeni yönetimimizde genç isimler var. Bir sinerji oluşturup İzmir sanayiciliğine hizmet edeceğiz." dedi."

İŞTE YÖNETİM LİSTELERİ

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER