Dikili'ye çevre yolu müjdesi

Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, çevre yolu çalışmalarında sona gelindiğini müjdeledi.

Dikili'ye çevre yolu müjdesi

Dikili'nin en büyük sorunları arasında yer alan ve özellikle yaz aylarında artış gösteren kent içi trafik sorununu çözecek çevre yolu projesinde sona gelindi. Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz kısa süre sonra çevre yolu çalışmalarının tamamlanacağını ve yolun hizmete açılacağı müjdesini verdi.

ORTAK PROJE

Çevre yolu projesinin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortak gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Kırgöz, "3 kilometrelik çevre yolu projemiz çift şerit ve 12 metre genişlik olarak planlandı. Asfalt yolumuzu İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile ortak hayata geçirdik. Hem büyükşehir belediyemizin ekipleri hem de belediyemizin fen işleri müdürlüğüne bağlı ekiplerinin hummalı çalışmasında artık sona gelindi. Kısa süre sonra yolumuz hizmete açılacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Dikili'mize hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

TRAFİĞE NEŞTER

Projenin Dikili trafiğine büyük bir rahatlık getireceğini kaydeden Başkan Kırgöz, " Projemiz ile kent trafiğinde yüzde 60 oranında bir rahatlama planlıyoruz. Vatandaşlarımızın süre kaybı yaşamadan trafik geçişini sağlayacak yolumuzun faaliyete girmesiyle özellikle ağır tonajlı araçların ilçe merkezinden geçişi son bulacak. Çanakkale istikametinden gelen araçlar da Bademli ve Çandarlı'ya geçmek için merkeze girmek zorunda kalmayacak" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mükerrem Can
Mükerrem Can - 7 ay Önce

Güzel çalışmaları destekliyorum. 837 nolu Eshot otobüslerinin enaz 20 dakikada bir olmasını istiyorum. Çok büyük bir ihtiyaç. Hele ki yaz aylarında.

Ozden basmaya
Ozden basmaya - 7 ay Önce

Baya faydalı olacak sehirici sadece tel şerit gidiş geliş kaldırmıyordu

Ziya yilmz
Ziya yilmz - 7 ay Önce

Teşekürler iyi çalışmalar bağdemli

Mehmet özkan
Mehmet özkan - 7 ay Önce

Tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.var olun.

Gulseren topakli
Gulseren topakli - 7 ay Önce

Baskanimdan cicekler icinde piril piril bir dikili istiyoruz

Hatice Erkoca
Hatice Erkoca - 7 ay Önce

Sayin baskanim oncelikle basarilar dilerim dikili merkez deki yollar köstebek yuvası sahil bakımsız bir yıl kapalı kaldı hiç gezdinizmi herşey yarim şu derseniz hergun kesiliyor lütfen biz sizden ilgi bekliyoruz.

Ahmet Kuşoğlu
Ahmet Kuşoğlu - 7 ay Önce

Yıllardır gerçekleşmesi beklenen çevre yolu kördüğümünü çözmek Sayın Başkanımız Adil Kırgöz'e nasip oldu. Artık şehir içi trafiğinin rahatlıyacağından hiç şüphemiz yok. Zahmetleriniz için teşekkür eder başarılar dileriz.

Burhan Aydoğan
Burhan Aydoğan - 7 ay Önce

Teşekkürler başkan.Şehir içi park sorununuda çözerseniz çok mutlu oluruz.

SIRADAKİ HABER