banner51

Çiğli'de pati dostları festivalde buluşacak!

Çiğli Belediyesi bu hafta sonu hayvanseverler ile patili dostları bir araya getirecek. Çiğli Belediyesi Akvaryum Cafe’de yapılacak “Pati Dostları Festivali”nde birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Çiğli'de pati dostları festivalde buluşacak!

Çiğli Belediyesi Akvaryum Cafe'de yapılacak "Pati Dostları Festivali" ile hayvanseverler bir araya gelecek. Çeşitli aktiviteler ve yarışmaların düzenleneceği festivalde sponsor firma tarafından da sokak hayvanları için mama bağışında bulunulacak.

ÇİĞLİ'DE İLK KEZ DÜZENLENECEK 

Çiğli'de ilk kez düzenlenecek olan "Pati Dostları Festivali" 26 Mayıs Pazar günü 13.00-17.00 saatleri arasında Çiğli Akvaryum Cafe'de yapılacak. Farmina Pet Foods Türkiye sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlik kapsamında evcil hayvanı ile gelen katılımcılar oranında Çiğli Hayvan Barınağına mama bağışı yapılacak.

SAHİPLENDİRME VE BİLGİLENDİRME STANDI AÇILACAK 

Festivalde, Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü sahiplendirme standı açarak, sokakta kalan sevimli dostları sahiplendirecek. Ayrıca açacağı bilgilendirme standı ile hayvan sağlığı, bakımı ve beslenmesi ile ilgili bilgilendirmeler yapılacak. Firmaların ve sivil toplum örgütlerinin stantlar açacağı festivalde mini bir konser de gerçekleşecek.

CAN DOSTLARI İÇİN İMZA KAMPANYASI 

Sevimli dostlarımızı korumak için 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunun yeniden düzenlenmesi ve TCK kapsamına alınması için bir imza standı açılarak, imza toplanacak.

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ'DEN HAYVANSEVERLERE DAVET 

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, "Bizler aynı gökyüzünün altında yaşayan sadece farklı canlılarız. Çiğli Belediyesi olarak ortak yaşamı savunuyoruz. Patili dostlarımız için daha fazla katkı sunmanın çabası içindeyiz. Pati Dostları Festivali de bu çabamızın bir örneğidir. 26 Mayıs günü düzenleyeceğimiz Pati Dostları Festivaline tüm hayvanseverleri ve halkımızı davet ediyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cigli Ataturk mahallesi zafer
Cigli Ataturk mahallesi zafer - 1 ay Önce

Hayvan sevgisi kucagina alip fotoğraf cektirmekle olmuyor
Mahallemizde hasta bir kopek var ve rahatsizligi nedeni ile cektigi acidan inliyor hayvan. Ben ve cevremdeki diger komsular Çiğli belediyesi veteriner islerine defalarca durumu ilettik bir ay oldu ve hala ne gelen ne giden her seferinde yalanlar ve bahaneler sonrasinda cigli belediyesine whats app dan durumu ilettim gerekli talimati veteriner islerine verdiklerini soylediler ama yine hicbir gelisme yok insanlik adina biraz utanmak gerekir bence.
soyledigim herseyin telefon kayıtları kendilerinde vardir incelesinler hakli olduğumu goreceklerdir.

SIRADAKİ HABER