Çiğli'de 'Kuş Cenneti Felsefe Günleri'

Çiğli Belediyesi tarafından, yaşanabilir ve sağlıklı bir gelecek yaratmak amacıyla 'Kuş Cenneti Felsefe Günleri' sempozyumu düzenlendi.

Çiğli'de 'Kuş Cenneti Felsefe Günleri'

Çiğli Belediyesi ve İzmir Felsefeciler Derneği iş birliğinde düzenlenen etkinlik, Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonu'nda gerçekleştirildi. Etkinliğe, Prof. Dr. Kubilay Aysevener, Doç. Dr. Kurtul Gülenç, Doç. Dr. Sibel Kibar Kavuş, Dr. Öğr. Üyesi Aslı Favaro, Doç. Dr. Yavuz Adugit, Dr. Öğr. Üyesi Gamze Keskin, Prof. Dr. Hakan Çörekçioğlu, Dr. Öğr. Üyesi Ömer Aygün, Prof. Dr. Besim Dellaloğlu ve Doç. Dr. Bekir Zakir Çoban katıldı.

Sempozyumun ilk gününde Kuş Cenneti'ne gezi düzenlendi. Öğretim görevlilerinin fikirlerini paylaştığı sempozyumun ikinci gününde ise, doğa ve çevre konuları felsefi açıdan ele alındı. Yaşanan doğa tahribatına yönelik atılması gereken adımlar da konuşuldu. Etkinlik hakkında konuşan Çiğil belediye Başkanı Utku Gümrükçü, "Belediye olarak hayata geçirdiğimiz bütün fiziki projelerde doğaya ve çevreye olan etkilerini göz önünde bulunduruyoruz. Çünkü gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak gibi bir sorumluluk taşıyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER