CHP İzmir'de kongre hareketliliği

CHP İzmir'de ilçe kongreleri öncesi aday hareketliliği başladı. Hangi ilçede, kimlerin adı geçiyor?

CHP İzmir'de kongre hareketliliği

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 8 Kasım'da başlayan mahalle delege seçimleri zaman zaman tartışmalara ve yüksek tansiyonlara şahit olarak son buldu. Gözler ise, ilçe kongrelerine çevrildi. Genel merkezin belirlediği kurultay takvimi kapsamında 14 Aralık'ta başlayacak olan ilçe kongreleri öncesi, adaylık noktasında da kulisler ön plana çıktı.

METROPOL İLÇELERDE KİMLER KONUŞULUYOR?

Bayraklı:

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın kadın ilçe başkanı olarak Pınar Susmuş isminde ısrarcı olduğu ancak, Susmuş ismine yönelik tepkilerin olması nedeniyle de açıkça ifade edemediği ve delegenin nabzını yokladığı öğrenildi.

Öte yandan; İlçe Başkanı Cemalettin Alper, adaylık için isimlerin çıkmasını, örgütün isteği doğrultusunda da karar vereceği kulislere yansıyor. Alper ve Susmuş isminin dışında; Bayraklı kulislerinde Bayraklı’da kurucu İlçe Başkanı Ali Sami Doğrukul yönetiminde ilçe sekreterliği görevinde bulunan Niyazi Şehitlioğlu’nun adaylık için nabız yokladığı konuşuluyor.

Bornova:

Bornova İlçe Başkanı Asım Güven, mahalle delege seçimlerinde sandıktan istediği sonucu alamayanlardan. Güven'in; adaylık için delegenin nabzını yokladığı fakat beklediği ilgiyi bulmadığı öğrenildi.

Buca:

Mahalle delege seçimlerinde umduğunu bulamayan İlçe Başkanı Kasım Akdağ'ın devam etmekten yana isteği olduğu öğrenilse de, İl Sekreteri Hacer Taş ve İl Yöneticisi Ulaş Gül’ün isimleri kulislerde adaylık noktasında konuşuluyor

Konak:

Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu'nun, devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Gruşçu'ya en büyük desteğin Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'dan geldiği öğrenildi.

Karabağlar:

Karabağlar'da uzun süredir İlçe Başkanlığı koltuğunda oturan Ali İhsan Yıldız, devam etmek istiyor. Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da Yıldız'ın devam etmesinden yana.

Karşıyaka:

Süreçte en harekeli ve merakla takip edilen ilçelerin başında gelen Karşıyaka'da, ilçe başkanı Uğur Yıldırım da sandıktan istediği sonucu almayanlardan. Yıldırım'ın tekrar aday olmamasına kesin gözüyle bakılıyor. Adaylık için ise; Sedredil Coşkuner, partinin önemli isimlerinden Adnan Alabay, İl Başkan eski Vekili Barış Erel, Serdar Koç, Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı ve Serdar Yavaşoğlu’nun isimleri geçiyor.

Çiğli:

Çiğli'de mevcut İlçe Başkanı Mert Özcan, yarışta bir adım önde. Belediye Başkanı Utku Gümrükçü de Özcan'a destek veriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER