Büyükşehir’den bahar harekatı! Çiftçinin yüzü güldü

İzmir Büyükşehir Belediyesi Menderes'teki çalışmalarında tam kapasiteye geçerek hızını son sürate çıkardı

Büyükşehir’den bahar harekatı! Çiftçinin yüzü güldü

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yağışların hızının kesilmesiyle birlikte yol ve asfalt çalışmalarında tempoyu artırdı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Menderesli çiftçilerin talebi üzerine ilçedeki 80 kilometre uzunluğundaki ova yolunu da bu yılki çalışma programına aldırdı.

Tarım arazilerine ulaşım sağlayan ova yollarını yazın toz, kışın çamurla kaplanmaktan kurtaracak proje kapsamında Menderes'te bu 410 bin m² alanda sathi kaplama yapılacak. Altıntepe bölgesinde başlayan çalışma çerçevesinde ilk etapta zemin hazırlıkları yapılıyor. Toprak zemin dolgu malzemesiyle güçlendirilerek sıkıştırılıyor. İkinci aşamada ise asfalt emülsiyonu ve mıcır seriliyor. Türkiye belediyecilik tarihinde ilk kez ova yollarına yatırım yaparak tarım arazi yollarını tozdan kurtaran İzmir Büyükşehir Belediyesi, sınırlarının genişlemesiyle bu çalışmalarını tüm ilçelerde aralıksız olarak devam ettiriyor.

5 BİN 500 KM'YE ULAŞTI

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2004 yılında başlattığı ova yollarını düzenleme çalışmalarıyla üreticinin yüzünü güldürdü.

Bugüne kadar 27 milyon 600 bin metrekare alana, yani 5 metre genişliğinde 5 bin 520 kilometre uzunluğundaki tarım arazisi yoluna sathi kaplama yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, 620 milyon lira kaynak ayırdığı bu çalışmalarıyla çiftçileri büyük bir külfetten kurtardı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menderes'te 2005 yılında başlayan sathi kaplama imalatları kapsamında 681 km'ye ulaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER