Büyükşehir yaptı, teşekkür Vali ve AKP'li Başkan'a gitti

Menderes'in Altıntepe Mahallesi'nde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği yol yapım çalışmaları için 'mahalle sakinleri' Vali'ye ve AKP'li İlçe Belediye Başkanı'na teşekkür etti.

Büyükşehir yaptı, teşekkür Vali ve AKP'li Başkan'a gitti

CHP Menderes İlçe Başkanı Ahmet Pala mahallelinin pankartın ‘mahalle sakinleri adına’ asılmasından rahatsız olduklarını kendilerine ilettiklerini belirterek “Bu mahallelinin teşekkürü değildir. Burada Soylu’nun hizmet fırsatçılığı yapmaya çalıştığını düşünüyoruz” dedi.

Menderes’in seralarıyla ünlü Altıntepe Mahallesi’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yol yapım çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İzbeton'un koyduğu bilgilendirme yazısının üstüne misilleme olarak asılan pankartta, 'Valimiz sayın Erol Ayyıldız'a ve Belediye Başkanımız sayın Bülent Soylu'ya teşekkür ederiz. Altıntepe Mahalle Sakinleri'i' ifadelerinin yer alması kriz yaşanmasına neden oldu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun geçtiğimiz yıl kar yağışından seraları büyük hasar gören Altıntepe Mahallesi’nin yollarını asfaltlama sözü verdiğini hatırlatan İlçe Başkanı Ahmet Pala, “Menderes Ordulular Derneği yöneticileri de geçtiğimiz günlerde Başkan Kocaoğlu’nu ziyaret etmiş ve Aziz Başkan onlara asfaltlama çalışmalarının başlayacağı müjdesini vermişti. Mahalle büyük arazilerde tek tek evlerin olduğu geniş bir bölge. Büyükşehir her yere hizmet götürürken Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ‘çukur polemiğiyle’ bu hizmetleri karalamaya çalışıyor ama bu pankartı astırarak kendiyle çeliştiğini gösterdi. Demek ki neymiş Büyükşehir, Menderes’in ova yollarına bile hizmet götürüyormuş” diye konuştu.

SOYLU, SÖYLEM VE MESAJ DEĞİŞTİRDİ’

Bülent Soylu’nun Büyükşehir’in yaptığı tüm çalışmalardan kendine pay çıkarmayı adet haline getirdiğini belirten CHP’li Pala eleştirilerine şöyle devam etti: “Soylu, Menderes’e yapılan her çalışmayı karalamaya, yersiz ve yetersiz eleştirilerle siyasi rant sağlamaya çalışıyor. ‘Büyükşehir çukur açtı, ilçe belediyesinin hizmet etmediği düşünülsün diye bilinçli kapatmıyor’ söylemleri ve tezi tutmayınca şimdi de ‘Büyükşehir hizmet yapıyor ama benim çabalarımla’ mesajları vermeye mi çalışıyor? Büyükşehir Belediyesinin yaptığı bir yol çalışmasında ilin valisinin adının da pankartta yer alması halkın tepkisine neden oluyor. Sayın Soylu, İzmir’de İzmirli'nin seçtiği başkanın kim olduğunu unutuyor ama halk bunu ona hatırlatır. Menderes ilçesine her türlü yatırım ve hizmet kimin tarafından yapılırsa yapılsın desteklediğimizi, arkasında olduğumuzu bir kez daha belirtiyorum. Son olarak, Büyükşehir Belediyesiyle polemiğe girmek yerine birlikte Menderes için en iyi hizmeti üretme çabasında olmanın Menderes halkı için çok daha iyi olacağını düşünüyorum.”


 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER