Bucalı başkanlardan Mutlu’ya tebrik ziyareti

Bucalı başkanlar, birlik genel kurulunda güven tazeleyen İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu’ya tebrik ziyaretinde bulundu

Bucalı başkanlardan Mutlu’ya tebrik ziyareti

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turan Yazgan ile Buca Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Velittin Topuzoğlu, Birlik genel kurulunda güven tazeleyen İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu’ya tebrik ziyaretinde bulundu.

Bucalı yöneticilerin yeni dönem öncesi başarılar diledikleri ziyarette Buca Belediye Başkanı Piriştina, İESOB Başkanı Mutlu’ya porselen bir kahve takımı hediye etti.

ESNAF İÇİN İŞ BİRLİĞİ

Buca’da birlik ve beraberliğe büyük önem verdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Levent Piriştina, ‘Çalışmalarımızda esnaf sanatkarların görüşlerine büyük önem veriyor, Esnaf Odası ve Şoförler Odası başkanları ile sürekli istişare halinde bulunuyoruz. Biz kendimizi bir aile gibi görüyoruz. Dolayısıyla iki oda başkanımla birlikte ailemizin büyüğü olarak Zekeriya Mutlu’yu ziyaret etmek, yeni dönemde başarılar dilemek istedik.’ dedi.

Türk ekonomisinin zor günlerden geçtiğini hatırlatan Piriştina, ‘Esnaf sanatkarlar ekonomik zincirin en zayıf halkalarından biri. Buna rağmen toplumsal yaşamda büyük önem taşıyorlar. Buca’da bu düşüncelerle hareket ediyoruz. Esnafa hizmet için ilçemizdeki iki odamızla ve üst kuruluşları İzmir Birliği ile işbirliğine her zaman hazırız’ dedi.

Zekeriya Mutlu’nun esnaf teşkilatını en iyi şekilde temsil ettiğini kaydeden Turan Yazgan ile Veliittin Topuzoğlu ise, Mutlu’nun ve İzmir Birliği’nin Türk esnaf teşkilatlarında farklı bir yeri olduğunu vurguladılar.

ÖRNEK OLMALI

Tebrik ziyaretinden büyük memnunluk duyduğunu dile getiren İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ise, esnaf sanatkar teşkilatına hizmet vermekten gurur ve mutluluk duyduğunu belirtti.

Esnaf yöneticiliğinin fedakarlık isteyen bir iş olduğunu hatırlatan Mutlu, ‘Üyelerimiz zor günler geçiriyor. Onlara işlerini geliştirmeleri, refah seviyelerini artırabilmeleri için destek vermek, mesleki eğitim ile geleceklerini inşa etmek ve çağa uyumlarını sağlamaları için doğru rehberlikler vermek bizim görevimiz. Esnaf yöneticileri ailelerinden, sosyal hayatlarından özveride bulunup üyelerine hizmet vermek için ellerinden geleni yapıyorlar. Böylesine zorlu bir görevi üstlenen esnaf temsilcilerine destek vermek her kesimin görevi. Buca’daki güzel işbirliğinizi de yakından takdirle izliyorum. Bu güzel çalışmaların diğer ilçelere de örnek olmasını diliyorum’ şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER