Bu tesis İzmir'e çok yakışacak

İzmir ve Türkiye'ye ilkleri getiren binicilik tesisi B. Equine, düzenlenen törenle hizmete girdi

Burak Cilasun / Ben TV

Türk biniciliği, yeni ve modern bir tesis daha kazandı. Yoğun bir gayretle İzmir'in merkezinde, Narlıdere'de açılan B. Equine Binicilik Tesisleri, düzenlenen törenle hizmete girdi. 

Begüm Yaraş tarafından 14 dönümlük arazi üstünde 10 milyon TL'lik bir yatırımın sonucu olarak kentle buluşan tesisin açılışında İzmir'in önde gelen isimleri yer aldı. 

İzmir'in önde gelen isimleri açılışa katıldı

Açılışa İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Güldal, Narlıdere Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur,  Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Başkanı Salih Esen, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneğ Başkanı Hasan Küçükkurt, Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ile siyaset ve iş dünyasından birçok seçkin davetli katıldı.

Kupa şakalaşması alkışlarla karşılık buldu

Açılışta ilk konuşmayı Ben TV Genel Yayın Yönetmeni Erol Yaraş yaparken, hemen ardından da kürsüye Begüm Yaraş çıktı. Yaraş ailesinin konuşmaları sonrasındaysa kürsüde kupa şakalaşması yaşandı. Kürsüde konuşmasını gerçekleştiren Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'un, "Bu tesise artık bir Narlıdere Kupası yakışır." ifadesi kullanması sonrasında gecenin bir diğer konuşmacısı olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu "Bu tesis tüm İzmir için yapıldığına göre kupanın adı İzmir Kupası olmalı." dedi. İzmir Valisi Mustafa Toprak da, Başkan Kocaoğlu'nun bu önerisine destek verirken davetliler de bu renkli sözlere alkışlarıyla destek verdi.

Tesis, Türkiye için de bir ilk barındırıyor

Gerçekleştirilen konuşmalar sonrasında kurdele töreniyle tesis resmen açılırken, törenin ardından Begüm Yaraş davetlilere tesisi gezdirerek atlar, ekipmanlar ve sağlanan fiziki koşullar hakkında bilgi verdi.

Türkiye'de ilk kez dresaj atları için havuz barındıran, uluslararası standartlarda açık ve kapalı manejleriyle, pony clup, range hotel, binicilik dersleri, Hollanda'dan özel olarak getirilen atlarıyla dikkat çeken tesisin, önümüzdeki günlerde birçok turnuvaya ve organizasyona da ev sahipliği yapacağı öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER