Bornova’da Rahvan At Yarışları yapıldı

Pınarbaşı Rahvan At Yarışlarının altıncısı bu kez Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlendi. Pınarbaşı Yarış Pisti’nde düzenlenen etkinliğe 140 yarışmacı atlarıyla katıldı

Bornova’da Rahvan At Yarışları yapıldı

Bornova Belediyesi ve Bornova Rahvan At Yetiştiriciliği ve Binicilik Kulübü işbirliği ile Pınarbaşı Rahvan At Yarışları’nın altıncısı düzenlendi. Bu yıl Cumhuriyet’in 95’inci yılı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen yarışlara vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Yarışları Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve Bornova Kaymakamı Fatih Genel de vatandaşlarla birlikte izledi. Balıkesir Karesi Atlı Okçuluk Kulübü üyelerinin atlı okçuluk, savaş sanatları ve akrobasi gösterileri büyük ilgi gördü.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, geleneklerin yaşatılmasının önemine dikkat çekerek, “Bu yıl yarışların Cumhuriyet Bayramı kapsamında yapılmasından büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi.

Bornova Kaymakamı Fatih Genel de, yarışların düzenlenmesi nedeniyle Başkan Olgun Atila’ya teşekkür ederek, “Bu sporun gelişmesini ve belediyemizin de destekleriyle bir atlı sporlar merkezi oluşmasını diliyorum” dedi

Pınarbaşı Rahvan At Yarışları’nın altıncısı bu kez Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlendi. Rahvan at tutkunları katkılarından dolayı Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve Bornova Kaymakamı Fatih Genel’e teşekkür plaketi verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER