Bornova’da 'bahar temizliği'

Bornova Belediyesi’nin, temiz çevre duyarlılığını artırmak amacıyla başlattığı ‘Bahar Temizliği’ kampanyası bu yıl da büyük ilgi gördü. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve Nisan ayında başlayan etkinlikte Bornova’nın değişik semtlerinde temizlik için buluşuldu

Bornova’da 'bahar temizliği'

Bornova Belediyesi’nin, temiz çevre bilincini artırmak amacıyla ilk olarak 2015 yılında başlattığı Bahar Temizliği kampanyası bu yıl da vatandaşların yoğun ilgisiyle sürdürüldü. Her hafta sonu farklı mahallelerde yapılan ‘Bahar Temizliği’ ilk olarak Bornova Cumhuriyet Meydanı’ndan başladı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın da katıldığı bahar temizliklerinde, Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları ve vatandaşlar sokakları tertemiz yaptı. Bornova Belediyesi bürokratları ve meclis üyelerinin de katıldığı etkinliklerde mobil sokak süpürme araçları da genel temizliği sağladı.

TEMİZLİK ARAÇLARI DA ÇALIŞTI
Temizlik kampanyasında yollara ve kaldırımlara atılan katı atıklar torbalara doludurlurken, Bornova Belediyesi’nin temizlik araçları da cadde ve sokakların detaylı temizliğini yaptı.  Bahar temizliği kampanyası çerçevesinde kenti temiz tutmanın önemini hatırlatmak ve atıkların gelişigüzel yerlere atılmasını önlemek için, Bornova Belediyesi’nin yaptığı hizmetler vatandaşlara anlatıldı.

Temizlik işçileriyle birlikte sokakları temizleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, en büyük temizliğin kirletmemek olduğunu vurgulayarak, “Bornova bizim evimiz. Bütün sokakları da bizim kendi sokağımız. Eğer sokaklarımıza, yani evimize daha iyi bakarsak çocuklarımıza daha iyi bir çevre, daha iyi bir gelecek bırakırız” dedi.  

Temiz bir Bornova için çalıştıklarını söyleyen Başkan Atila, “Yaşanabilir bir Bornova için bütün hemşehrilerimizle birlikte başlattığımız temizlik hareketimizi her hafta farklı bölgelerde gerçekleştirdik. Bu çalışmamız çok önemli bir örnek oluşturdu. Vatandaşlarımız da ilgisi ve katılımıyla sokaklarımızı temiz tutma anlayışı ilçemizin her yanına yayıldı. Bu bilincin daha da güçleneceğine inanıyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER