Bornova'da üreticiden alınan kiraz, iftar sofralarına ulaşıyor!

Bornova Belediyesi; üreticiye destek amacıyla Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile işbirliği yaparak Türk Kızılayı Bornova Şubesi aracılığı ile Bornovalı üreticiden ilk etapta aldığı 5 ton kirazı vatandaşlarla buluşturuyor

Bornova'da üreticiden alınan kiraz, iftar sofralarına ulaşıyor!

Bornova Belediyesi, Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile işbirliği yaparak çiftçilere destek veremeye devam ediyor.

Ramazan Ayı içinde Türk Kızılayı Bornova Şubesi işbirliğiyle Bornovalı çiftçilerden ilk etapta alınan 5 ton kiraz hem her gece kurulan iftar sofralarında vatandaşa dağıtılıyor hem de Dost Market sayesinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Ramazan boyunca yapılan dağıtımlar için kirazlar tarlalardan günlük olarak toplanıyor. Kasalarla iftar alanlarına ve Dost Market raflarına taşınıyor.

YERELDE KALKINMA HEDEFİ

Fidan ve malzeme dağıtımından eğitimlere pek çok alanda tarımsal üretime ve çiftçilere destek verdiklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Bornova'nın önceden köy statüsünde olan 12 mahallesinde de çok önemli tarımsal üretimler yapılıyor. Yerelde kalkınmayı sağlama hedefiyle çalışmalar yapıyoruz. Bunun da en iyi yolu tarıma destek vermek. Bu doğrultuda çiftçilerimizin her zaman yanındayız " dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER