Bornova, 'çocuk senfoni orkestrası'yla fark yaratıyor!

Cevdet İnci Eğitim Vakfı işbirliğiyle 2015 yılında hayata geçirilen “İnci Vakfı Çocuk Orkestrası-Barış İçin Müzik” projesi orkestraya yeni katılacak olan çocuklarla büyümeye devam ediyor. Yeni dönem eğitimlerine katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 19 Ekim olarak belirlendi

Bornova, 'çocuk senfoni orkestrası'yla fark yaratıyor!

Çocuk Dostu Kent olan Bornova Belediyesi 8-18 yaş grubu çocuklar için İNCİVAK işbirliği ile kurduğu İnci Vakfı Çocuk Senfoni Orkestrası-Barış İçin Müzik gurubuna yeni yetenekler alıyor. 2015 yılında Bornova Belediyesi Naldöken Kültür Merkezi’nde hayata geçirilen proje kapsamında kurulan orkestrada 48 çocuk bulunuyor. Hayatlarında ilk kez 3 yıl önce Elsistema yöntemiyle belirlenen enstürmanlarla eğitim alan çocuklar bu gün bir çok konserde görev yapıyor. 

 

Her geçen yıl büyüyerek devam eden ‘İnci Vakfı Çocuk Senfoni Orkestrası-Barış İçin Müzik’ projesi yeni dönem için de hazırlıklarına da başladı. Müzik eğitimi alarak orkestraya katılmak isteyen çocuklar için son başvuru tarihi 19 Ekim olarak belirlendi. 

GELECEĞİN ÜNLÜ SANATÇILARI ÇIKACAK

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila çocuklarla ilgili projelerin her zaman öncelikleri arasında bulunduğunu belirterek, “Yaptığımız tüm projelerde ortak akıl ilkesiyle hareket ediyoruz ve paydaşlarımızla birlikte yürütüyoruz. Cevdet İnci Eğitim Vakfı ile de bu anlamda önemli bir projeyi gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımız bu sayede yeni müzik aletleriyle tanışıyor. Belki de bu projede yer alan çocuklarımızdan gelecekte çok ünlü sanatçılar çıkacak” dedi. 

Naldöken Kültür Merkezi’n de yapılacak olan eğitimler ve kayıt hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar Bornova Belediyesi’nin 999 29 29 numaralı telefonundan dahili 3401’i arayabilir.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER