Bornova Belediyesi’nden '40 bin tonluk' hamle!

Bornova Belediyesi, Mayıs Ayı sonunda başladığı asfaltlama çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İlçenin dört bir yanındaki yollar yenileniyor. Yeni açılan yollar asfaltla kaplanıyor. Eylül ayına kadar sürecek çalışmalar kapsamında toplam 40 bin ton asfalt dökülecek

Bornova Belediyesi’nden '40 bin tonluk' hamle!

Bornova Belediyesi’nin 2018 yılı yaz sezonu asfaltlama çalışmaları devam ediyor. Hem yıpranan ve ömrünü tamamlayan asfalt yollar kazınarak yenileniyor, hem de yeni imar alanlarının yolları asfaltlanıyor. Yapılacak çalışmalar kapsamında Eylül ayına kadar 40 bin ton yani 116 bin 829 metrekare asfalt dökülecek. Ana caddelerde ve içme suyu hattı çalışmalarının yapıldığı yollardaki asfaltlamalar ise İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştiriliyor. Bornova Belediyesi’nin yama ve tadilat çalışmaları da her zaman olduğu gibi bu süreçte de devam ediyor.

"SORUNLU YOL KALMAYACAK"

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova’nın her geçen gün değişen, büyüyen ve gelişen bir ilçe olduğuna dikkat çekti. Daha planlı ve modern bir kent yaratmak için için fiziki yatırım ve çalışmaları sürdürdüklerini söyleyen Başkan Atila, “İlçemizin dört bir yanındaki asfaltlama çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Yaz boyunca ihtiyaç duyulan bölgelerdeki yollara toplam 40 bin ton asfalt dökeceğiz.İzmir Büyükşehir Belediyemizin yaptığı ve yapacağı çalışmalarla birlikte ilçemizde sorunlu yol kalmayacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER