Bornova Belediyesi’nde kış hazırlıkları tamam

Bornova Belediyesi, vatandaşların başta şiddetli yağışlar olmak üzere vatandaşların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için kışla ilgili tüm hazırlıklarını tamamladı

Bornova Belediyesi’nde kış hazırlıkları tamam

Bornova Belediyesi, kış aylarının sorunsuz bir şekilde geçirilmesi, vatandaşların olumsuz hava koşullarından etkinlenmemesi için tüm hazırlıklarını tamamladı. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde iki ekip oluşturuldu. Bu ekiplerden biri su baskınlarına, diğeri ise atılan küllerden dolayı zarar gören konteynerlere müdahale edecek.

SEL BASKINLARINA ACİL MÜDAHALE
20 kişiden oluşacak ekip, şiddetli yağışlarda meydana gelebilecek olası su baskınlarındaki sorunları gidermek için çalışacak.  2 kamyonet, 2 kanal açıcı, 1 vidanjör ve 4 damperli kamyonla alanda olacak ekip, vatandaşlardan gelen istihbaratları değerlendirecek ve acil bir şekilde şiddetli yağışlarda su baskını yaşanan bölgelere gidecek.

KONTEYNERLER KONTROL ALTINDA
Bir diğer ekip ise konteynerlerin bakımı ve temizliği ile ilgilenecek. Özellikle atılan kül ve ateşten dolayı zarar gören konteynerler,  en kısa yıkanıp boyanacak ve etiketlenerek tekrar yerine konacak. 6 kişilik bu ekip, kış aylardında 3 araçla sürekli alanda olacak.

Bornova Belediyesi Basın Bürosu İletişim Numarası:

Telefon: 0 (232) 999 29 29

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER