Bornova Belediyesi'nden AÇEV'in projesine destek

Anne Çocuk Eğitim Vakfı'nın (AÇEV) 4-7 yaş arası çocuklara okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırmayı amaçladığı; "Okuyan Bir Gelecek" projesi, Bornova'da Bornova Belediyesi'nin desteği ile hayat buldu.

Bornova Belediyesi'nden AÇEV'in projesine destek

Bornova'nın bir eğitim kenti olduğuna dikkat çeken Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine katkı sağlayacak her türlü projeye destek vermeyi bir görev sayıyoruz. Bu anlamda tüm kurum ve sivil toplum kuruşları ile işbirliği yapmaya hazırız. Bu projeye emek veren herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

Proje kapsamında düzenlenen okuma etkinlikleri Naldöken Kültür Merkezi'nde başladı. Çocukların dil becerilerinin geliştirilmesinin de hedeflendiği çalışmada "Farklı Ama Aynı" adlı kitap okundu. Etkinliğe katılan 25 çocuğa program sonunda kitap hediye edildi.Haftada bir gün, bir saat şeklinde gerçekleşen eğitimlerde AÇEV'in gönüllü uzmanları okuma yapıyor. 6 hafta devam edecek proje kapsamında sırası ile "Tohumun Rüyası", "Öpücük Ne Renktir", "Pezzetino", "Eyvah Kalbim Kırıldı" ve "Vahşi Şeyler" isimli hikaye kitapları okunacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER