Bergama Çevre Filmleri Festivali düzenleyecek

İzmir'in Bergama Çevre Filmleri Festivali, su ve suyun çevresel etkileşiminin konu edileceği etkinliklerle 4-6 Ekim'de yapılacak.

Bergama Çevre Filmleri Festivali düzenleyecek

Bergama Belediyesi'nin desteğiyle yaşama geçirilecek 'Su varlıkları' temalı Bergama Çevre Filmleri Festivali'ne sayısı aylar kaldı.

'İklim değişikliği', 'çevre sorunları', 'sürdürülebilirlik', 'doğa ve gıda' konularında izleyiciler üzerinde düşünce, davranış ve yaşam biçimi değişikliği oluşturmayı amaçlayan festivalde geniş katılımlı uzman bir seçici ekip tarafından belirlenen belgesel filmlerin gösterimleri, film yönetmenleri ve uzmanların da katıldığı çözüm getirici konuşmalar, su konulu paneller, açık oturumlar ve atölyeler yapılacak.

4-6 Ekim'de düzenlenecek festival sadece ilçe merkezi değil çevre kırsal mahallelerde de çeşitli etkinliklere sahne olacak. Öte yandan Nükleer Fizikçi Dr. Cem Girit'in gönüllü girişimiyle hazırlıkları süren festival resmi destekleyicisi Bergama Belediyesi'nin yanı sıra gönüllü katkı veren yöre halkı, uzman bilim insanları, film yapımcıları, yazarlar, sanatçılar, çevre konularında duyarlı bireyler, yerel yönetimler, dernekler ve vakıflarla iş birliğinde olan 50'ye yakın kişi tarafından destekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER