Bayraklı'da fırınlara hijyen denetimi

Bayraklı Belediyesi gıda denetim ekibi halkın sağlığı ve güvenliği için Ramazan ayında denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler eksikliklerin giderilmesi, uyarıların yerine getirilmesi, halkla daha iyi hizmet götürülmesi amacıyla ilçedeki fırınlarda incelemelerde bulundu.

Bayraklı'da fırınlara hijyen denetimi

Bayraklı Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı konusunda uzman gıda denetim ekibiyle Ramazan ayı dolayısıyla ilçedeki tüm pide fırınları ve tatlı imalathanelerini denetlemeye devam ediyor. İşletmelerin ruhsat ve hijyen koşullarının yerine getirilip getirilmediğini kontrol eden ekipler, koşulları sağlamayan iş yeri sahiplerine ihtar vererek uygun koşulara geçmeleri konusunda uyarılarda bulundu. İncelemelerde pidelerin gramajları, çalışanların ve üretimin sağlıklı koşullarda yapılıp, yapılmadığı denetlendi.

"HİJYENSİZ SATIŞA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Vatandaşların sağlığı için sürekli denetim yaptıklarını dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ "Yasaların belediyelere verdiği yetkiler çerçevesinde gıda güvenliğine yönelik denetimleri ekiplerimiz periyodik olarak gerçekleştiriyor. Özellikle Ramazan ayında sağlığı etkileyecek ve hijyen koşullarına uymayan hiçbir işletmeden pide ve ekmek gibi ürünlerin satışının yapılmasına izin vermeyeceğiz. İşletme sahiplerine gerekli uyarıları yapıyoruz. Denetimleri sıklaştırarak halkımızın sağlığı için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER