Batur’dan restorasyon için destek çağrısı

İzmir’de, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, ilçedeki tarihi binaların restorasyonu için İzmir Valiliği’ne, daha fazla destek vermesi için çağrıda bulundu.

Batur’dan restorasyon için destek çağrısı

Konak Belediyesi Meclis toplantısının eylül ayı ikinci birleşimi yapıldı. Toplantının açılışında konuşan Belediye Başkanı Abdül Batur, 9 Eylül kutlamaları programına ilişkin bilgi verdi.

9 Eylül’ün İzmir için çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Batur, “9 Eylül Türkiye Cumhuriyeti için de çok önemli bir gün. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı bir gün. 9 Eylül’de çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 9 Eylül sabahı basmana Anafartalar Caddesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na kadar bir yürüyüş olacak. Cumhuriyet Meydanı’nda törenler var. Akşam da fener alayı var. Bütün meclis üyesi arkadaşlarımız bu etkinliğe davetlidir” dedi. Mecliste tarihi yapıların restorasyonuna ilişkin konuşan Belediye Başkanı Abdül Batur, bu konuda İzmir Valiliği’nden destek istedi. Batur, “Konak nereyi yıkarsanız tarih çıkıyor. Restore dilecek bina var. Her tülü yapının olduğu ilçe. Konak belediyesi de her türlü çalışmasını yerine getiriyor. Restorasyonları yapıyor. Sayın valimizden konağa daha fazla destek olmasını talep ediyorum. Valimiz de bu konuda hiçbir zaman hayır demedi. Bu binaların yapılması restore edilmesi kentin tarihi yapısını ön plana çıkaracak” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER