Başkan Kocaoğlu’ndan mesaj: Grev iptal!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, geleneksel iftar buluşmaları kapsamında engelli dernekleri üyeleri ile bir araya geldi. Başkan Kocaoğlu program öncesinde basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtladı

Başkan Kocaoğlu’ndan mesaj: Grev iptal!

YÜZDE 12 BUÇUK MÜJDESİ!
Kocaoğlu ilk olarak Belediye-İş Sendikasıyla yürütülen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) sürecine dair açıklamalarda bulundu. Anlaşma sağlanamayan ve tıkanma yaşanması sonrasında grev ilanı asılması hakkında konuşan Kocaoğlu müjde verdi. Kocaoğlu, “Tüm şirketlere yüzde 12 buçuk zamda anlaştık. Memurlar için de ilerleyen günlerde anlaşma sağlayacağız” dedi. Böylece İZSU, ESHOT, İZULAŞ, İZBELCOM ve İZBETON’da anlaşma sağlandı.

GENEL MERKEZİN LİSTESİNİ GÖRMEK BENİM İŞİM DEĞİL!
Kocaoğlu ayrıca partisinin milletvekili aday listelerinin oluşturulması sırasında yaşanan hareketlilik hakkında konuştu. Kocaoğlu, başta İstanbul sıralarına yazılan daha sonra ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na adeta rest çeken İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın durumunun sorulması üzerine açıklama yaptı. Özkan’ın Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’la yumruklaştığı haberleri üzerinden konuşan Kocaoğlu ayrıca listeleri görmediğini söyledi. Kocaoğlu, “O işlere ben bakmıyorum. Öyle bir şey olduğuna ihtimal vermiyorum. Bunun muhatabı da ben değilim. Samimi söylüyorum nerede, ne olduğundan haberim yok. Genel merkezin listesini görmek benim işim de değil. Ben ne İzmir listesini gördüm ne başka bir şey gördüm. Basından öğrendim” ifadelerini kullandı.

İZMİR ÖZKAN’I İSTEMİYOR MU?
Özkan’ın İzmir Örgütü tarafından istenmediği yönündeki söylentilerin kendisine sorulması üzerine de konuşan Kocaoğlu, “Hiç bilmiyorum. Onu araştıracaksınız, siz gazetecisiniz” dedi.  Ayrıca Özkan, Tezcan’la yumruklaşma olayı yaşamadığını açıklamıştı.  

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 22:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER