Başkan Kocaoğlu, oyunun ardından sert konuştu

Eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu ile birlikte sandık başına giden Başkan Kocaoğlu, ülkenin çeşitli bölgelerinden gelen suistimal haberlerine değinerek, "Görevli devlet memurlarının adaleti tesis etmesi ve herkesin hakkını koruması gerekir. Kimse iktidar partisinin kapıkulu değildir" dedi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimi için oyunu Urla 80. Yıl Gazi Ortaokulu'nda kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçim için oyunu kullanmak üzere eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu ile birlikte sandık başına gitti. Urla 80. Yıl Gazi Ortaokulu'nda 1005 numaralı sandıkta oy kullanan Başkan Kocaoğlu, oy verme işlemi için tek kabin bulunması nedeniyle diğer seçmenlerle birlikte uzun süre sıra bekledi.

"DEVLET MEMURU DEVLETİ KORUMALI"

Başkan Aziz Kocaoğlu oy verme işlemini tamamladıktan sonra yaptığı açıklamada, ülke genelinde seçim güvenliğini zedeleyecek bir takım olaylar yaşanmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirerek şunları söyledi:

"Geleceğimizi oyluyoruz. Ülkemize hayırlı olsun. Umuyorum iyi bir sonuç alınır. Sabahtan beri çeşitli olaylar ve suiistimaller olduğu haberleri yayılıyor. Bunların olmaması gerekiyor. Devletin jandarmasının, polisinin, hakiminin, savcısının, memurunun adaleti tesis etmesi, herkesin hakkını koruması gerekir. Kimse iktidar partisinin kapıkulu değildir. Adı üstünde devlet memurudur ve devleti korumak üzere görevlendirmiştir. Bu yayılan haberler Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışmamaktadır. Er ya da geç yapanların yanına kalmayacağının bilinmesi gerekir. Biz ülkemizin adil olmasını istiyoruz. Demokratik bir ortamda, insan haklarının olduğu bir ortamda yaşamak istiyoruz. Herkesin özgür yaşamasını istiyoruz. Onun için siyaset yapıyoruz. Kendimiz, akrabamız, hısımımız, yandaşımız, onların çıkarı için siyaset yapmıyoruz.  Ülke için, millet i&c cedil;in yapıyoruz.  Umuyorum ülkesi için siyaset yapanlarla kendisi ve yakınları için siyaset yapanları bütün yurttaşlarımız ayırt edecektir."

"UMARIM SONUÇLAR ÇOK GÜZEL OLUR"

Dr. Türkegül Kocaoğlu ise "Ben de oyumu ülkemde ve tüm coğrafyadaki önce çocuklar ve tüm insanlık adına barış, huzur ve refah getirmesi dileğiyle kullandım. Yaşamım boyunca en çok heyecan duyduğum bir seçim bu. Umarım sonuçlar çok güzel olur" diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER