Başkan Atila yeni dönem için konuştu: Bir daha aday olacak mı?

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, göreve gelmesinin üzerinden geçen dört yılı değerlendirme toplantısıyla anlattı. Yeniden adaylığıyla ilgili soruya, "Genel olarak tamam diyorum. Ülkem için faydası olacaksa kendim için de tamam diyorum. Yeter ki herkes tamam olsun" dedi

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ikinci dönem için adaylığı ile ilgili “Önemli olan sonsuza dek bu işi yapmak değil. Önemli olan hoş bir seda bırakmaktır” şeklinde konuştu.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde göreve gelmesinden bu yana geçen 4 yılı değerlendirdi. Bornova Belediyesi nikah salonunda gerçekleşen programa, siyasi parti temsilcileri, çalışma arkadaşları, basın mensupları, mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye Başkanı Atila, görev süresinde icraatları hakkında geniş bir açıklama yaptı.

"BU KENTE HİZMET ETMEKTEN ONUR DUYUYORUM"
Belediye faaliyetlerinin yer aldığı 15 dakikalık video izlenimi sonrasında ifadelerde bulunan Başkan Atila, “Bornova’da doğmuş, yaşayan, çocuklarını yetiştiren bir kardeşiniz olarak bu kente hizmet etmekten onur duyuyorum" dedi.

"VATANDAŞLARIN SORUNLARINI İLETMESİNDEN MUTLULUK DUYUYORUZ"

Gerçekleşen çalışmalardan somut örnekler veren Atila, “Tüm mahallelerimize eşit hizmet götürdük. Kültür merkezlerimizi bitirdik. Kurslar açtık. Pazaryeri projelerimiz devam ediyor. Yeşil Bornova’mız metropol ilçeler içinde en fazla yeşil alana sahip olan ilçedir. Bu bizim için gururdur. Temizlik hizmetlerimizi ‘Bornova bizim evimiz’ diyerek en aktif şekilde uyguluyoruz. Sosyal medyayı iyi kullandığımızı düşünüyorum. Vatandaşlarımızın sorunlarını bize iletmesinden mutluluk duyuyoruz. Gönüllü müfettişlerimizle Bornova’yı yönetiyoruz. Bornova sanayi kenti. Birinci sanayi sitesi dışında, ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinci sanayi sitesi Bornova’da. Kent ve İzmir ekonomisine büyük katkı sunuyorlar. Bornova eğitim kenti. Lise ve üniversitelerimizin içinde bulunduğu bir eğitim kenti. Stratejik planımızda tasarım, inovasyon ve turizm kenti olma hedefini koyduk” diye belirtti.

"İŞÇİMİN, MEMURUMUN BORCUNU ÖDEYEMEZSEM..."
Atila, “Bu dört yıllık süreçte şanssız olduğumuz dönemler oldu. Seçimler ve darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Ama hiç ayrı düşmedik. Tüm siyasi parti temsilcilerine teşekkür ediyorum. Bornova’da demokrasi ruhunun olmasında katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Ekonomik krizlerin ve sapmaların olduğu dönemde borcu olmayan bir kurumuz. Ben işçimin, memurun borcunu 6 ay ödeyemezsem başkanlığı sürdürmem dedim. Bu arkadaşlarımın garantisidir. Kimsenin alın teri kurumadan hakkını vermemiz gerekiyor” şeklinde ifade etti.

ELEŞTİREBİLECEĞİ BİR YÖNETİM "
Başkan Atila, “Ortaya koyduğumuz vizyonumuz bugünler için değil yarınlar için. Biz aynı zamanda yarınları da yaşıyoruz. Tek adamın belirleyici olmasını biz kabul etmiyoruz. Ortak akılla, demokrasi çerçevesinde herkesin eleştirebildiği bir yönetim anlayışını benimsiyoruz” dedi.

"BİZİM TÜM SEVDAMIZ, AŞKIMIZ BORNOVA"
Atila, ikinci dönem için kendisine yöneltilen, ‘tamam mı devam mı?’ sorusuna ise, “Genel olarak tamam diyorum. Ülkem için faydası olacaksa kendim için de tamam diyorum. Yeter ki herkes tamam olsun. Önemli olan uzun süre ya da sonsuza dek bu işi yapmak değil. Önemli olan arkada hoş bir seda bırakmaktır. Geldiğim ilk gün de aynı şeyi söyledim. Bütün insanların bize bakışı neyse siyaseti o noktada bırakmayı Allah bize nasip etsin. ‘Tamam mı devam mı’yı önümüzdeki süreçte göreceğiz. ” cevabını verdi. Vatandaş memnuniyeti, ailemizin sevdiklerimizin izni olursa hayatım boyunca Bornova’ya hizmet etmekten onur duyarım. Ama ille belediye başkanı olarak hizmet etmeye gerek yok bir dernek yöneticisi olarak bile Bornova’ya hizmet edeceğim. Bizim bütün sevdamız, aşkımız Bornova” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 11:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuri atila
Nuri atila - 10 ay Önce

Size minnettarız başkanım gururumuz medarı iftihar ilimizsiniz....

Gökhan demyen
Gökhan demyen - 10 ay Önce

Başkanım herzaman yanınızdayız.bu ülkenin sizin gibilere ihtiyacı var...

SIRADAKİ HABER