Başkan Abdül Batur, Konak'ta yapacaklarını Ben TV'de anlattı

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP'deki kongre süreci öncesinde dikkat çekici bir çıkış yaptı. Batur, CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu'ya desteğinin tam olduğunu söyledi.

Başkan Abdül Batur, Konak'ta yapacaklarını Ben TV'de anlattı

Ben TV / Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunumuyla ekrana gelen Rota Siyaset programına katılarak ilçeye dair merak edilen soruları yanıtladı. Gültepe, Levent, Toros bölgesinde kentsel dönüşüm gerçekleştirmeyi öncelikli hedef olarak işaret eden Batur; Agora, Kemeraltı ve Basmane için de "Altın üçgen" ifadesini kullanarak bölgedeki zengin tarih birikiminin turizme ve kent yaşamına kazandırılması adına çaba harcadıklarını söyledi.

"KOCA AYDA YALNIZCA BİR RUHSAT VERDİK"

İnşaat sektöründeki mevcut sıkıntılara rağmen kentsel dönüşümü Narlıdere'de daha önce uyguladıkları modelle başaracaklarını dile getiren Batur, "Bizim modelimizde belediyenin bir aracı olma durumu var. Bu sayede vatandaşlarımız mağdur olmadan tam bir mutabakatla kentsel dönüşümü gerçekleştiriyoruz. Tabii sektörel sıkıntıları da görmezlikten gelemeyiz. Bakın geçtiğimiz ay yalnızca bir adet inşaat ruhsatı verdik. Bu da mevcut tabloyu gösteriyor" dedi.

"HUZUR HAKKIYLA İŞİMİZ OLMAZ"

Belediye şirketi olan MERBEL'den huzur hakkı almayışı hakkında Cilasun'un sorusunu da yanıtlayan Batur, "Hem oradan maaş al, hem buradan... Hak, huzur talebimiz yok. İşimiz olmaz. Bugüne kadar Narlıdere'de de böyleydi, bundan sonra da böyle. Tabii bu konuda bazı arkadaşlarımıza haksızlık yapıldığını da düşünüyorum." dedi.

"İYİ PARTİ İLE KONAK'TA İTTİFAK BAŞARIYLA SÜRÜYOR"

Millet İttifakı'nın Konak'ta başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü dile getiren Batur, "İYİ Parti'ye teşekkür ediyorum. Konak'ta ayrı gayrımız yok. Bir telefonla sorunları halledebilme noktasındayız ve bir aradayız. Kaldı ki Türkiye çapında yerel seçimleri nasıl birleşe birleşe kazandıysak, 2023'te de bunu sağlamamız gerekir. Bu nedenle ayrı gayrı olmaz, birlikte çalışmak gerekir." dedi.

GRUŞÇU'YA TAM DESTEK!

CHP Konak İlçe Danışma Kurulu'nun başarılı bir şekilde tamamlandığını da dile getiren Başkan Batur, kongre süreci öncesince CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu'ya da tam destek verdiğini açıkladı. Batur, "Belediye başkanları olarak kongre süreçlerinin içine fazla girmememiz gerekir diye düşünüyorum. Bununla birlikte talip olursa ve bu konuda net olmak gerekirse Çağrı Başkan işini layıkıyla yapan, partiyi parti gibi çalıştıran bir isim. Siyasette ahde vefa olmalı. Kendisi benim adaylık sürecimde Konak İlçe Başkanı olarak her zaman yanımdaydı." dedi.

ÖZEL SEKTÖRE OTOPARK ÇAĞRISI

İlçede başta Alsancak ve Güzelyalı gibi semtlerde yaşanan otopark sorunlarına da dikkat çekici bir çözüm önerisi getiren Batur, "Tunç Başkan ile de bu konuyu konuştum. Özel sektörü teşvik edelim ve katlı otoparklar yapılsın. Teşvik olarak da imar planlarında düzenleme yapabiliriz" dedi. 

KONAK KART

Konak'ta ihtiyaç sahipleri için 350 TL limitli Konak Kart'ın dağırımının da başlandığını dile getiren Başkan Batur, Alsancak Stadı'nın olduğu bölgedeki TIR parkının da stadyuma gelen taraftarların kullanımına elverişli bir meydan haline getirileceği müjdesini verdi. Batur ayrıca Soyer'in Vahap Özaltay Meydanı ile Tarihi Havagazı Fabrikası arasında trafiği yerin altına alma projesini de desteklediğini ve projenin bölge trafiğini rahatlatacağını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER