Barış Manço, Buca'da yaşayacak

Buca Belediyesi taşıt trafiğine kapattığı sevgi sokaklarının üçüncüsünü Uğur mumcu Caddesi’nde Bucalıların kullanımına açtı. Unutulmaz sanatçı Barış Manço’nun ismini taşıyan sokağa, bir de heykeli dikildi.

Barış Manço, Buca'da yaşayacak

Buca Belediyesi modern bir kentsel tasarımla yaya öncelikli hale getirilerek yeniden düzenlenen Barış Manço Sanat Sokağını ve sanatçı anısına yapılan Barış Manço’nun görkemli heykelini törenle hizmete açtı. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, sokağın girişinde Bucalıları karşılayan Barış Manço heykelini Bucalıların coşkulu alkışları eşliğinde CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ile birlikte açtı.

TEZGAHLARA, ŞARKILARININ İSİMLERİ VERİLDİ

Çağdaş donanımlarla baştan yaratılan sokağı misafirlerle birlikte gezen Başkan Piriştina, Barış Manço’nun dillerden düşmeyen şarkılarının isimleri verilen el emeği satış kabinlerini tek tek gezip anahtarlarını teslim etti. Notalarla bezenmiş zeminler, ışıklandırma ve oturma üniteleriyle modern bir mimari sergilenen sokak, kentlinin nefes alıp şehrin stresinden uzaklaşabileceği muhteşem dokusuyla Bucalıların beğenisini kazandı.    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER