Alkışlar "Sensin Atatürk" için

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 80. ölüm yıldönümü etkinlikleri kapsamında "Sensin Atatürk" adlı senfonik eserin prömiyeri Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde düzenlendi. Geceye İzmirliler büyük ilgi gösterirken eserin sahnelenmesindeki destekleri nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na da teşekkür plaketi verildi

Alkışlar "Sensin Atatürk" için

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) ve Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Korosu'nun seslendirdiği, orkestra şefi ve besteci Tolga Taviş imzalı, "Sensin Atatürk" adlı senfonik eserin prömiyeri İzmir'de gerçekleştirildi.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nin ev sahipliği yaptığı gösteriye İzmirliler büyük ilgi gösterdi. Eserde sanatçı Altuğ Dilmaç ise anlatıcı olarak görev aldı. 55 dakikalık eseri nefeslerini tutarak izleyen İzmirliler gecenin sonunda sanatçıları uzun süre ayakta alkışladı.

Mustafa Kemal Atatürk'ün kişilik özelliklerinin ve yaşam felsefesininin müziğin diliyle anlatıldığı gecenin sonunda, eserin sahnelenmesindeki destekleri nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na da teşekkür plaketi sunuldu.

İzmirlerin dün ve bugün olduğu gibi sonsuza dek Atasının izinden yürümeye devam edeceğini söyleyen Başkan Kocaoğlu, milli bayram ve anma günlerine katılımın her geçen yıl daha da artmasının bunun en güzel kanıtı olduğunu dile getirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER