7'den 70'e Bornovalı'ya özel hizmet!

Bornova Belediyesi, son 4 yılda açtığı özel temalı kafeler ile de Bornovalılara hizmet veriyor. Kızlar Kahvesi’nin yanında açtığı Down Kafe, Engelsiz Kafe ve Diyet Kafe ile engelli bireylerin hayatına renk katarken, Çınar Evi ile de özellikle yaş almış büyüklere hizmet ediyor

7'den 70'e Bornovalı'ya özel hizmet!

Büyük Parkı vatandaşların keyifle zaman geçirebileceği bir alana dönüştürme hedefiyle hareket eden Bornova Belediyesi, son 4 yılda yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu, Uğur Mumcu Kültür Merkezi, Bornova Belediyesi Kültür Merkezi ve Gençlik Merkezi’nin bulunduğu alanda havuz ve çocuk oyun alanı yenilenirken açılan özel temalı kafelerde ilgi görüyor. 

YAŞ ALMIŞ BÜYÜKLERE ÖZEL

Büyükpark içinde hizmet veren Kızlar Kahvesi ve Down Kafe’nin ardından açılan Çınar Evi sayesinde de vatandaşların keyifli zaman geçiriyor. Günün her saatinde dolu olan ve Yaş almış büyükler için hayata geçirilen Çınar Evi Bornovalıların uğrak noktası haline geldi.  Mekanda çalınan müziklerden dekorasyona, menüden oyun imkanlarına kadar her şey, onlara uygun tarzda hazırlandı. ÖZEL PEYZAJ TASARIMI YAPILDI 

Domino, Carrom, Bocce, Dama, Satranç gibi oyunların oynanabildiği mekanda bir de kitaplık yer alıyor. 08.00-24.00 saatleri arasında açık olan mekan için özel peyzaj tasarımı da yapılarak konukların doğayla iç içe huzurlu bir ortamda oturması hedef sağlanıyor. 

Ayrıca Bornova Belediyesi bu kafelerin yanında belediye bağlı İZBAŞ bünyesinde faaliyet gösteren Engelsiz Kafe ve Diyet Kafe ile de engelli bireylerin hayatına renk katıyor. Herkesin yaralanabidiği kafelerdeki münüler ise görme engelli bireyler için de özel olarak tasarlanmış kabartmalı harflerden oluşan Braille alfabesiyle yazılı. İlçede yaşam standartlarını yükseltme hedefi doğrultusunda çalıştıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Konsept kafelerimizle vatandaşlarımıza özel bir hizmet sunuyoruz. Çınar Evi’nin de bu anlamda önemli bir yeri var. Yaş almış büyüklerimize bu hizmeti sunmak bizim için büyük bir mutluluk oluyor” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER