2.500 Bornovalıya 11 branşta spor imkanı

Bornova Belediyesi, 11 branşta açtığı spor kursları ile özellikle çocuklar, gençler ve kadınların spor yapmasına imkan tanıyor. Modern tesislerde, profesyonel antrenörler eşliğinde verilen kurslardan yaz ve kış olmak üzere her dönem ortalama 2.500 Bornovalı yararlanıyor.

2.500 Bornovalıya 11 branşta spor imkanı

Bornova Belediyesi, yüzme, voleybol(bayan), basketbol, hentbol(bayan), taekwondo, futbol(erkek), cimnastik(bayan), step(bayan), aerobik(bayan), pilates(bayan) ve fitness(bayan) olmak üzere 11 branştaki kursları ile başta çocuklar, gençler ve kadınlar olmak üzere binlerce Bornovalının spor yapmasına olanak sağlıyor. 

MODERN TESİSLERDE, PROFESYONEL ANTRENÖRLER EŞLİĞİNDE

Yaş ve kış olmak üzere iki dönem halinde gerçekleştirilen yüzme ve voleybol kursları Işıkkent Muhammet Yıldız Spor Tesisleri, bayan basketbol, hentbol, taekwondo kursları Pınarbaşı Kapalı Spor Salonu, erkek basketbol kursları Altındağ Atatürk Spor Kompleksi, futbol kursları Bornova Şehir Stadı, cimnastik kursları Bornova Cimnastik Salonu, step, aerobik, pilates, fitness kursları ise Evka 3, Çamdibi, Mevlana, Altındağ, Işıkkent, Pınarbaşı ve Bornova Engelliler Merkezi’nde bulunan pilates salonlarında gerçekleştiriliyor. Spor kurslarında 9 yüzme, 9 step-aerobik-pilates- fitness, 2 voleybol, 5 futbol, 3 jimnastik, 1 hentbol, 6 basketbol, 1 taekwondo olmak üzere toplam 36 antrenör görev yapıyor.YOĞUN İLGİ
 
Spor okullarında her dönem yaklaşık 2.500 Bornovalı spor yapma imkanı buluyor. Her dönem ortalama 850 kişinin katıldığı katıldığı Yüzme ile aynı rakamlardaki Pilates-Step-Aerobik-Fitness eğitimleri en çok ilgi gören kurslar olurken, bu iki branşı 300’e yakın sporcu sayısı ile basketbol, sadece kızlar katagorosinde faaliyet gösterdiği 150 kursiyeri ile voleybol takip ediyor. Taekwondo, cimnastik ve futbol okulları ise her dönem ortalama 100 sporcu ile gerçekleşiyor. Yine sadece kızlar kategorisinde sporcu yetiştiren hentbol şubesi ise her dönem ortalama 30 çocuk ve gence eğitim veriyor. Tüm branşlarda yetenekleri ile dikkat çeken sporcular lisans çıkarılarak Bornova Belediyespor’un yarışmacı takımlarına ya da İzmir kulüplerinin alt yapılarına yönlendiriliyor.

Kurslara katılmak isteyenler; kayıtlarını yüzme için Işıkkent Muhammet Yıldız Spor Tesisleri, diğer branşlar için ise Bornova Şehir Stadı’ndan başvuru formu doldurmak suretiyle yaptırabiliyor. Detaylı bilgi almak isteyen Yüzme kursları ile ilgili 9992929’dan dahili 3105, diğer kurslar için de dahili 1826 ve 1828’den Spor İşleri Müdürlüğü’ne ulaşabilir. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER