Zirve'deki Sporcular

Zirve Dağcılık Kulübü’nün Selçuk, Söke, Turgutlu ve İzmir şubelerine üye 18 sporcu antik adı Latmos olan Beşparmak dağı zirvesine tırmandı.

Zirve'deki Sporcular
 
Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi üyeleri Latmos zirve tırmanışını derneğin Onursal Başkanı Özgür Aydoğan’ın rehberliğinde gerçekleştirdi. Tırmanışın heyecanlı, bir o kadar da maceralı geçtiğini söyleyen Aydoğan, "Tırmanışa Selçuk, Söke, Turgutlu ve İzmir Şubelerimizden 18 sporcu katıldı. Beşparmak yani antik ismi ile Latmos dağlarının 1374 metre yüksekliğindeki Tekerlek Kaya zirvesine ulaştık. Güneşli bir günde zirvede bulunan ayyıldızlı bayrağımız altında güzel bir zirve seramonisi ardından keyifle etrafı seyrettik sonrada zirve defterini imzalayarak inişe geçtik. Bütün ekip sağ salim öngördüğümüz saatten önce zirve tırmanışını tamamladık. Zorlu bir coğrafyada toplam 20 kilometrelik maceralı bir yolculuk yaptık" dedi.
 
Doğa yürüyüşü sezonunu açtıklarını söyleyen Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi Başkanı Zehra Taşdöven yurtiçi dağ ve kamp faaliyeti yanı sıra yurt dışında da kamplı dağ faaliyetleri için hazırlık yaptıklarını söyleyerek son dönemde kulübe olan ilgi ve alakadan mutluluk duyduklarını söyledi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER