banner51

'Zil Takıp Oynayanlar Unutulmamalı'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte 127 kişinin yargılandığı davada tüm sanıkların beraat etmesi kararına bir açıklama da MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş’tan geldi.

'Zil Takıp Oynayanlar Unutulmamalı'
Kocaoğlu ve 127 kişinin beraatına şiir yoluyla sevindiğini vurgulayan Karataş şöyle dedi; “Sayın Aziz Kocaoğlu’nu ve yargılanan127 kişiyi bu karardan dolayı kutlamıyorum. Zira bu haksızlık karşısında kaybedilenlere üzülüyorum. Kaybedilen yıllara, kaybettirilmeye çalışılan itibarlara ve onca sıkıntıya acıyorum. Tüm İzmir için geçmiş olsun. Hak etmedikleri şekilde bir muamele gördüler. Bu davayı açanların İzmir’e ve sayın başkana borçlu olduğunu düşünüyorum. Bu ayıp tarihe geçmiş bir ayıptır. Çok şükür 397 yıl rezaleti bitti. Yıllardır huzursuzluk çeken bu 128 kişiden özür dilenmelidir.
 
“Şimdi bu davanın derinlerine ve arka planına bakmak lazım.” Diyen MHP İzmir il başkanı Karataş, “Şayet bu organize bir uygulamaysa ve çeşitli terör örgütleri tarafından planlandıysa derhal bunu yapanların ortaya çıkarılması ve adalet önünde hesap vermeleri sağlanmalıdır.” Dedi.
 
“Böylesine komik bir ceza ile yargılanmak zaten hiç inandırıcı değildi. Kaç insan hayatı demek 397 yıl? Bunu akıl alıyor mu?” diyerek sözlerini sürdüren Karataş, “yapılması gerekenlerin arasında bir de davanın sıcak günlerinde zil takıp oynayanları, dava lehine konuşup yazanları ve bu asılsız davayı savunanları tespit etmek gerekiyor, bunu da unutmamak lazım” ifadelerini kullandı.
 
Necat Karataş son olarak, “Ben başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve 127 kişiye geçmiş olsun diyorum. Cenab-ı Allah bir daha böyle günler göstermesin dualarını sunuyorum. Ve şairin dediği gibi “Boş ver be 128, hayat bir gemi”… Diyerek çalışmalarında kendilerine başarılar diledi.
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2017, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER