'Zeytinyağı Giren Eve Doktor Girmez'

Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Başkanı Ümmühan Tibet, zeytinyağının önemine vurgu yaptı ve her insanın sağlığı için mutlaka zeytinyağı tüketmesi gerektiğini vurguladı.

Ben TV'nin klasikleşen programları arasına giren "Benim Fuarım" programı, Olivtech 7. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı ve Ekoloji İzmir-8. İzmir Organik Ürünler Fuarı'nı ekranlara taşıyor. 
 
Program sunucusu Burak Cilasun'un ilk gün konuğu Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Başkanı Ümmühan Tibet oldu. Zeytinyağı Fuarı ile ilgili çabaların 2006 yılında başladığını söyleyen Tibet, bugün gelinen noktanın önemli bir başarı olduğunun altını çizdi. Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi'nin 10. yaşına girdiğini ve bu 10 yıllık sürede Türkiye'deki zetin ağacı sayısının 100 milyondan 170 milyona yükseldiğinin altını çizen Tibet, buna rağmen kentleşmeden ve sanayileşmeden kaynaklı olarak inşa edilen yapılarla birlikte zeytin ağaçlarının tehlike altında olduğunu dile getirdi.
 
'Zeytinyağı giren eve doktor girmez.' diyerek zeytinyağının önemine de vurgu yapan Tibet, zeytinyağını yeni kullanmaya başlayacak vatandaşlara riviera tipi zeytinyağı önerdi.
 
Öte yandan zeytinyağı fiyatlarının yüksek olduğu söylemlerine de şiddetle karşı çıkan Tibet, "Zeytinyağı pahalı değildir. Vücudumuzun gereksinimidir." İnsanlar sigaraya, araç yakıtlarına yüksek meblalar öderken, kendi sağlıkları için bu kadar önemli olan zeytinyağının fiyatına burun kıvırmamalıdır." dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2017, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER