'Zeytinciliğin Olduğu Her Yere İhracat Yapıyoruz'

Olivtech Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı kapsamında Fuar İzmir'deki stantlarda üreticilerin yanında makine firmaları da yerlerini aldı. O firmalardan biri de Akhisar merkezli Çınarlı Makina oldu.

'Zeytinciliğin Olduğu Her Yere İhracat Yapıyoruz'
Fuar İzmir'de bu yıl Gurme İzmir adı altında gerçekleştirilen Olivtech 7. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı ve Ekoloji İzmir-8. İzmir Organik Ürünler Fuarı  kapsamında ekrana gelen Benim Fuarım programı, fuar maratonunun son gününde zeytin makineciliğinin en önemli firmalarından olan Çınarlı Makina'ya ev sahipliği yaptı. 
 
Çınarlı Makina adına programa katılan firma ortaklarından Ersoy Çınarlı, Burak Cilasun'un sorularını yanıtladı. Çınarlı Makina olarak Akhisar merkezli bir aile şirketi olduklarını dile getiren Çınarlı, aile olarak elek makinesiyle işe başlamalarından dolayı 'Elekçiler' olarak anıldıklarını, bugün gelinen noktadaysa 70'in üstünde ürün gamına sahip olduklarını söyledi.
 
İtalyan ve İspanyol makine şirketleriyle özellikle Kuzey Afrika pazarında rekabet halinde olduklarını ve 50'ye yakın ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Çınarlı, "Kuzey Afrika pazarında bizi avantajlı kılan en önemli unsur servis ağımız oldu. Farklı ülkelerden makine firmaları buralara gidip ürünlerini satmış ama sonrasıyla ilgilenmemiş. Biz servis ağımızla orada olduğumuz için bölge üreticisine güven verdik." dedi. 
 
Yakın gelecekte Latin Amerika pazarına da gireceklerini söyleyen Çınarlı, makinecilikte önemli olanın ürünün kullanılabilirliği olduğunu belirtirken, "Biz ürettiğimiz her makineyi önce kendimiz üreticinin ihtiyaçlarını gözetecek şekilde uzun bir denemeye tabi tutuyoruz. Test süresi bitmeden satışa sunmuyoruz. dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2017, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER