Zafer Bayramı'nda Teröre Tepki Yürüyüşü

İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nde, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) öncülüğünde toplanan çok sayıda vatandaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda son günlerde artan terör olaylarını kınadı.

Karşıyaka Çarşı girişinde saat 19.00’da toplanan yaklaşık bin kişi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda son günlerde artan terör olaylarına tepki olarak açtıkları "Hepimiz Mehmetçiğiz" pankartı ve Türk Bayraklarıyla yürüdü. "Hepimiz Mehmetçiğiz, vatanı böldürmeyiz", "Mustafa Kemal’in askerleriyiz" sloganları atıp Karşıyaka İZBAN önüne kadar yürüyen grup, son günlerde şehit olan polis ve askerler için saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu.
 
Grup adına basın açıklamasını okuyan TGB İzmir İl Başkan Vekili Özgür Açıkgöz, "Bugün emperyalizmi dize getirdiğimiz gün olan Zafer Bayramı’nı kutluyoruz. Yedi düveli yendiğimiz, vatanımızı emperyalistlerden kurtardığımız günün 93’üncü yılını kutluyoruz. 30 Ağustosları hep coşkuyla, neşeyle kutladık. Fakat bugün o neşeden uzağız. Çünkü AKP-PKK ortaklığı, ABD güdümündeki açılımla canlarımızı aldı. Çözüm süreci barışı getirmedi, ülkemizi kanlı bir sürece itti. Açılım diyerek dağdaki PKK’ya şehrin kapılarını açtılar" dedi.
 
Eylemde konuşan Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Pınar Gül ise, "Bizler Türk Milleti olarak emperyalizmi yendik bir daha da yeneriz. 30 Ağustos Zafer Bayramı yasaklanarak engellenecek bir şey değildir. Bu topraklarda Türküyle, Kürdüyle kan akıtarak bu toprağı vatan yaptık. Bugün hepimizin yüreği yanıyor, şehitlerimizin cenazeleri bir bir içimizi dağlıyor. Biz Mehmetçiğin yanındayız, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı bir daha yaparız" dedi. Grup, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2015, 00:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER