banner51

'Yüzde Yüz' Yerli

İzmir’in buz adamları yine şampiyonluk kovalayacak.

'Yüzde Yüz' Yerli
Sadece 3 yıl önce kurulmasına rağmen başarı basamaklarını hızla çıkarak 2013-2014 sezonunda Süper Lig şampiyonu olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi Takımı, yeni sezona da şampiyonluk parolasıyla başlıyor. İzmir ekibinin kadrosu tamamen Türk sporculardan oluşuyor.
 
Kurulduğu ilk sezon Buz Hokeyi 1. Ligi’nde şampiyonluk kupasını kaldıran, 2011-2012’de Süper Ligi 3.lüğü ve 2012-2013'teki 2.liğin ardından 2013-2014 sezonunda “Türkiye Buz Hokeyi Süper Ligi Şampiyonu” ünvanını elde eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi Takımı, yeni sezon hazırlıklarını tamamladı.
 
Büyük çoğunluğu milli sporculardan oluşan kadrosuna altyapıdan gençleri de dahil ederek dinamik kadro oluşturan İzmir ekibi, haftada 6 gün olarak sürdürdüğü sıkı antrenman programını bitirerek 21 Aralık’taki ilk lig maçını beklemeye başladı. Mavi-beyazlı ekip Pazar günkü sezonun ilk maçında Zeytinburnu Belediyesi ile İstanbul’da karşı karşıya gelecek. İzmirli buz adamlar, sezonun son maçında ise yine Zeytinburnu Belediyesi’ni 28 Şubat 2015 tarihinde Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’ndaki Buz Sporları Pisti’nde ağırlayacak. 1 Mart-22 Mart 2015 tarihleri arasında oynanacak play-off maçlarının ardından yeni sezonun şampiyonu belli olacak.
 
2011 yılında kurulmalarına rağmen kısa sürede içerisinde ivme kazanarak şampiyon olduklarını ve Continental Cup’ta Türkiye’yi ve İzmir'i en iyi şekilde temsil ettiklerini belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi Branş Sorumlusu Mete Tataroğlu, “Son şampiyon olarak lige başlıyoruz. Bizim için uzun ve keyifli bir lig olacağını tahmin ediyoruz. Sezona erken başlamamızı bir avantaj olarak görüyorum. Bu yıl yabancısız, tamamen Türk sporculardan kurulu bir kadro ile mücadele edeceğiz. Geçtiğimiz sezon şampiyonluk ipini göğüsleyerek kapattığımız ligde tekrar aynı hedefe ulaşmayı istiyoruz” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2014, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER