banner9

Yüksel'in Açıklaması İzdiham Yarattı

CHP İzmir İl Başkanlığı yarışı, miting gibi bir adaylık açıklamasına sahne oldu. Alaattin Yüksel; milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyeleri, yönetim kurulu üyeleri ve partililerin desteğini alarak adaylığını ilan etti.

Burak Cilasun / Ben TV
 
Cumhuriyet Halk Partisi'nde Pazar günü gerçekleştirilecek İzmir İl Kongresi öncesinde son kılıç da kınından çıktı. Mevcut CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, CHP Milletvekili Adayı Ülkümen Rodoplu ve CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar'dan sonra eski il başkanı, PM üyesi ve milletvekili Alaattin Yüksel de resmen adaylığını açıkladı.
 
Konuşmasını yapmak üzere toplantı salonuna alkışlar eşliğinde giren Yüksel, ilk olarak Menemen'de Devrim Şehidi Kubilay'ı anma etkinliklerine yönelik olarak ortaya çıkan polemiklere dahil oldu ve "CHP olarak bugüne kadar hep oradaydık, bugün de orada olacağız ve etkinliğimizi gerçekleştireceğiz." dedi.
 
Menemen ve yolsuzluk vurgusu
 
Menemen vurgusunun ardından 17-25 Aralık tarihlerindeki operasyonlara değinen Yüksel, "17-25 Aralık'ta Türkiye darbeyle susturuldu. Baba-oğul ayakkabı kutuları sıfırlandı. Bizler susmayacağız, 17-25 Aralık haftasını yolsuzlukla mücadele haftası ilan ediyoruz." dedi. Yüksel'in bu ifadesi salonda bulunan partililer tarafından sloganlarla desteklendi.
 
Yüksel, adaylığını açıklarken ise şu ifadeleri kullandı;
 
"Bu göreve partililerimiz tarafından davet edildim. 30 ilçe başkanımızdan 27'sinin, 22 belediye başkanımızdan 21'inin davetiyle bu göreve adayım. Ama ben 30 ilçe başkanımı ve 22 belediye başkanımın tamamını destekliyorum. Onlar için gövdemi ortaya koymaya hazırım. bu çağrıdan kaçamazdım. Biz, Atatürk'e borçluluk duygusuyla siyaset yapan insanlar olarak hiçbir zaman bu borçlarımızı ödemekten geri kalmayız. Hiçbir zaman taşın altına elimizi koymaktan geri kalmayız. 2 maceraperest, halifelik hayalleriyle yola çıktılar ve Ortadoğu'nun cehenneme dönüşmesini sağladılar. 1 Kasım, MHP'nin, HDP'nin, PKK'nın ve IŞİD'in AKP'ye hediyesidir. Yine de AKP eriyor. Biz de yüzde 25'te takılmış bir parti görünümündeyiz. Hedefimiz tüm Türkiye'ye kendimizi anlatabilmek, kıyılardan çıkıp iktidara gelmektir. Önceliğimiz gençlerimiz ve kadınlarımızdır. Onların enerjilerinden yararlanarak diri bir örgüt kuracağız. Her seçimde İzmir'e bakıp seviniyor, Türkiye'ye bakıp üzülüyoruz. Genel Merkez de İzmir'de ne olmuş, ona bakacak. Yumruk gibi bir CHP'yi hep beraber yaratacağız." 
 
Kimler katıldı?
 
Yüksel'in izdiham yaratan adaylık açıklamasına katılanların arasında, İzmir Milletvekili Ali Yiğit, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Aslan, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, Urla İlçe Başkanı Ahmet Bahri Yalaz, Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat, Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran, Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, Kemalpaşa İlçe Başkanı Ulviye Üreten, Karaburun İlçe Başkanı Bülent Çumçum, Kınık İlçe Başkanı İsmail Yılmaz, Bayındır İlçe Başkanı Hüseyin Behzat Aydilek, Balçova İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz, Çiğli İlçe Başkanı Zeynel Mertoğlu, Ödemiş İlçe Başkanı Nazan Dönmez, Beydağ İlçe Başkanı Feridun Yılmazlar, Kiraz İlçe Başkanı İsmet Korkmaz, CHP İzmir eski İl Başkanı Ali Engin, CHP İzmir eski Milletvekili Mustafa Moroğlu, İl Yönetim Kurulu Üyesi Barış Erel, CHP Milletvekili Adayı Sevda Erdan Kılıç gibi isimler de yer aldı.
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER