Yüksekokulun Bağlantı Yollarına Asfalt

İzmir Büyükşehir Belediyesi, inşaat maliyetinin yüzde 70’ini karşıladığı Selçuk’taki Meslek Yüksekokulu’nun bağlantı yollarını da asfaltladı. Turizm ağırlıklı eğitim verecek okul, önümüzdeki eğitim yılında öğrencileriyle buluşacak.

Yüksekokulun Bağlantı Yollarına Asfalt
 
Büyükşehir Belediyesi ile Selçuk Belediyesi’nin ortak hizmet protokolü kapsamında inşaatı tamamlanan Dokuz Eylül Üniversitesi Efes Meslek Yüksekokulu öğrencilerini bekliyor. Selçuk’a yeni bir hareketlilik kazandırması beklenen ve 3.6 milyon TL’lik inşaat maliyetinin 2.5 milyon TL’lik kısmı Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan meslek yüksek okulunun temeli 2013 yılı Ağustos ayında atılmıştı. 2014 yılında inşaatı tamamlanan ve 3 bloktan oluşan okulda 8 derslik, 2 laboratuvar ve 1 konferans salonu ile kütüphane, kafeterya ve idari bina yer alıyor.
 
Gelecek eğitim-öğretim döneminde öğrenci kabul edecek yüksek okul için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, son olarak 14 Mayıs Mahallesi’ndeki okula giden bağlantı yollarının sıcak asfalt işlemini tamamladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da Selçuk’u ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.
 
6 PROGRAM VAR
 
Dokuz Eylül Üniversitesi Efes Meslek Yüksekokulu; Turizm ve Otel İşletmeciliği, İkram Hizmetleri, Kültürel Miras ve Turizm, İnşaat Teknolojisi, Deniz ve Liman İşletmeciliği ile Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği olmak üzere toplam 6 programdan oluşuyor.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER