Yorgancılar'dan Özgecan Mesajı!

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için mesaj yayınladı.

Yorgancılar'dan Özgecan Mesajı!

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın tanımlanması imkansız bir şekilde vahşice öldürülmesinin ardından bir açıklama yapan Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar; “Acımız çok büyük. Böyle bir eylemi gerçekleştirenler insanlıktan nasibini alamamışlar. Ne yazık ki, ülkemizde tırmanan kadına yönelik şiddetin yeni ve çok acı bir örneği ile karşı karşıya bulunuyoruz. Burada sorgulanması gereken birçok şey bulunuyor. Başta devlet, yerel yönetimler ve sivil toplum örgütleri olmak üzere herkese önemli görevler düşüyor" diye konuştu.

Yaşanan bu acı olayın milad olması temennisini dile getiren Yorgancılar, sorunun köküne inerek eğitim reformu çağrısında bulundu. Yorgancılar, “Bu olay bir milad olmalı ve bu farkındalığı iyi analiz etmeliyiz. Aksi takdirde hep başa dönmeye mahkum kalırız. Biz bu olayı toplumsal açıdan çok önemsiyor ve son yıllarda vuku bulan olaylarla yitirmeye başladığımız ahlaki değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğine inanıyoruz. Önce iyi bir insan olmayı öğrenmeliyiz. Bunu geleceğimiz için, çocuklarımız için yapmalıyız. Evet en ağır ceza verilsin ama önemli olan sorunun köküne inebilmektir. O nedenle kalkınmak isteyen bir Türkiye için son yıllarda ısrarla eğitim reformunun ne kadar önemli olduğunun altını çiziyoruz” dedi. 

Yorgancılar, hukuki açıdan gereken yapılırken, toplumsal barışın sağlanmasının önemine değinerek şunları söyledi, “Atalarımızdan bize kalan bizi biz yapan ahlaki değerlerimizin yeniden toplumun tüm kesimine yayılımının sağlanması kalkınma yolundaki güzel ülkemiz için çok ama çok önemlidir. Bu hususta da, anne-babadan, siyasi iradeye kadar herkesin sorumluluğu çok büyük ve hayatidir. Küçücük kız çocuklarımızı dahi cinsel bir obje olarak gören zihniyetin önüne ancak hep birlikte, kararlı ve sağduyulu bir şekilde gidersek başarabiliriz. Özgecan’ımızı kaybettik, yenilerinin olmasını hep birlikte engellemek zorundayız." 
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER