banner51

Yıldırım'ın Kemeraltı Turu

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda esnafı gezdi. Esnaf, AVM’ler nedeniyle iş yapamaktan yakındı. Yıldırım, yüksek gelirli turisti çarşıya getirme sözü verirken, isteyenlerle fotoğraf çektirdi, gördüğü her çocuğu sevdi.

Yıldırım'ın Kemeraltı Turu
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Kemeraltı Çarşı ziyaretine Abacıoğlu Han'dan başladı. Burada partisinin Konak Belediye Başkan adayı İlknur Denizli ve esnafla kahvaltı eden Yıldırım, esnafın turistlerin çarşıya girmediği yönündeki şikayetlerini dinledi. Kemeraltı Derneği Kurucu Başkanı Mehmet Ali Öpöz, esnafın zor durumda olduğunu, çarşıya turist gelmediğini söyledi. 
 
 
DENİZLİ BOTU ÇIKARDI SAHAYA İNDİ
 
Yıldırım, tur şirketleriyle anlaşma yaparken, "Burası destinasyon, turisti buraya getirin. Buraya turist gelir. Ama eli boş çıkar ama dolu. Orasına karışmayız" diyeceklerini söyledi. Sol ayağında lif kopması nedeniyle 'astronot botu' ile gezen Ak Parti Konak Belediye Başkan Adayı İlknur Denizli’nin, botu çıkardığını ancak yürümekte zorluk çektiği görüldü. Denizli, esnafın ilettiği şikayetler konusunda şöyle konuştu:
 
"Kruvaziyerden inen turisti Kemeraltı Çarşısı’na yönlendiren 3 tabelayı koyduramadık. Bu belediyede memur zihniyeti var. İnsana dokunmuyorlar. Kemeraltı hayali olmayan zihniyetten otopark, altyapı sorunlarını çözmesini nasıl bekleriz? Bu kentin yüzü bizimle gülecek. Saat 17.30’da insanların girmekten korktuğu bir çarşının gelişmesini bekleyemeyiz. Her anlamda Kemeraltı vizyonuna sahip olmak gerekiyor. Binaların dış cephelerinin görüntüsü biraz düzeltilmeye çalışılsa da ortaya çıkan manzara kötü. Bu iş böyle olmaz."
 
"AVM’LER ALTINDA EZİLİYORUZ”
 
Arap Hanı’nda çocuk kıyafetleri satan bir esnaf, AVM’lerin altında ezildiklerini, Parekende Yasası'nın çıkmadığını anlatırken, "Burada kümes tavuğu gibiyiz. Gelen yoluyor giden yoluyor" dedi. Bir başka esnaf, Yıldırım’ı "Büyük köye hoş geldiniz” diyerek karşıladıktan sonra "10 yaşından beri bu çarşının içindeyim 35 yaşındayım. Bir şeyin değişeceğine inanmıyorum" dedi. 
 
BALIK EKMEK YEDİ
 
Kemeraltı Çarşısı’nda gezerken her üç adımda kendisini durdurup hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenleri kırmayan Yıldırım, her çocuğu kucağına alarak sevdi ve öptü. İzdiham edeniyle ceketinin kopan düğmesini bir dükkanda diktiren Yıldırım, Havra Sokağı’nda balık ekmek yedi. Yıldırım, bir esnafın balon uzatarak, “Kocaoğlu’nun balonunu patlatın” sözleriyle moral buldu.
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2014, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER